Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.
Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
jak říkávala jedna má známá herečka, co hraje ve slušném divadle. "Ti co umí, jsou na jevišti, ti co neumí, vyučují herectví na DAMU a konzervatoři."Lili Marlen?
Vynikající herci a pedagogové DAMU:
Miloš Nedbal dlouholetý profesor činoherního herectví na pražské DAMU
Karel Höger externí pedagog na pražské DAMU a na FAMU Profesor Radovan Lukavský divadelní pedagog na DAMU Rudolf Hrušínský st. pedagog na DAMU Boris Hybner mim, herec, režisér, scenárista, pedagog na DAMU Jiří Adamíra pedagog na DAMU Jana Hlaváčová profesorka oboru dramatická umění – herectví činoherního divadla na DAMU Zdena Hadrbolcová pedagožka na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU Doc. Jan Kačer přednášel na DAMU Tomáš Töpfer pedagog na DAMU atd. .........................
- Celý .ujo Jílek!
Jako z před tebou, a jimi?tiež skvostná vetná skladba, asi to začnem zbierať :)
Já sice nevím o jakém deníku z cest mluvíšprecvičuj si pamäť
ale česky je deník, nikoliv denníktak vidíš, aspoň si sa dozvedel, že v slovenčine je to inak:) nenašiel si však 1 svovo, ktoré nie je napísané v spisovnej forme, ale stredoslovensky:)
Tohle máte s tím dadem společné, jak jsem zjistil, zřejmě jste oba dva tak nadaní a vševědoucí, že už nikdo jiný na vás nemá.to si myslíš iba ty, a bude ťa to štvať ešte aj s dušou na jazyku
nechci skoncit jako trapnej dedecek, kterej ma 5 smartphonu a 3 tablety a strasne to s nima vali."Šmírovala" som preventívne už aj na seniorských fórach, ale myslím, že tam by ste sa cítili ako na posedeniach pri zosnulom (taký zvyk u vás asi už nemáte, ale nebudem to rozpitvávať...), s hrôzou som už pred nejakou dobou zistila, že tam chodievajú aj moji + - rovesníci, trénujú tam povestné skoky do rakvy a už majú aj pre seba vybetónované...Takže seniorské seansy NIE, a tento komixový humor 3. tisícročia tiež nie. Takže čo? Občas si zájdem prečítať Dagove blogy a po jarných prázdninách tiež začínam cvičiť, tentoraz už vážne! Len neviem, kto býva na štvrtom poschodí.:) Prajem Vám k tým narodeninám peknú novú jar bez povodní a iných živelných pohrôm, a som rada, že som Vás tu stretla.
Ale potom ho človek aspoň nemá na to, aby mal čas na nejaké zbytočné preciťovanie toho, čo a či žije:).
Huh?
nejdřív Freshmouse, pak Leoš a Robert, pag Dag, pak Doli, teď dad
a mezi nimi ještě spoustu jiných (teplej Tomeš, pravá Miriam, sariklen,...).
že na štvrtom poschodí má Jílek zasklený balkónspravne
diky za prani
(jinak, ty skla bejvaj tvrzený, zkusil bych něco porcelánovýho, jako když zloději rozbíjeli okýnka od aut kouskama pojistek z rozvodnejch skříní)
Netušil jsem, že přechodně trpím tou chorobou také, zejména když čtu příspěvky lokiho, Randyho a podobných dárečků.ROFL!
Chce to opakovat si, že: "Jste mladý jako čas, a starý jako věčnost." 
. Samozrejme, ze bych to tady hrozne rad rozvedl a omlatil to 'Svobodnym' o hlavu. Ale ja jsem presvedcen, ze by to mohla byt treba tvoje parketa?
Nu a dnes tedy slavím to kulaté výročí, které by mě opravňovalo odejít dnes do penze, kdyby ten Havel neudělal tu revoluci. Ale protože jste všichni cinkali, tak budu muset ještě 3 roky někam docházet a předstírat práci.No hlavně jestli to stálo za to…
jo a hlavně zdraví.pravdu díš
protože se s vámi diskutovalo věcně a slušně,Dalibore, ty ses fakt rozenej obchodnik
A první roly na banjo jsem se učil někdy v 1996 roce podle ní a některé nesprávné zlozvyky mně z té doby zůstaly. K panu Čermákovi mám přesto obrovskou úctu a moc si ho vážím i jako člověka. V době kdy nebylo nic dostupné (resp. dost obtížně dostupné) dokázal udělat maximum.
Dnes už to nějak není "ono", člověk si pustí Spotify, má celý bluegrassový svět na dosah ruky a tak nějak si toho neváží. Kvalitní školy hry na banjo nevyjímaje. Pak také kresby pana Čermáka měly svůj osobitý rukopis a především něco navíc, obrovský cit pro romantiku, kus jeho srdce, které vložil do každé kresby.
Ta jeho nemoc mě mrzí...
Mně to jako soustředění mozků až tak moc nepřišlo.moje rec, pise sem kdejakej dement ...
Pes na diskotéce. K čemu je pak, že ta diskotéka je fakt kvalitní? Že?ono ale tak torchu zalezi i na tobe, co se hraje... ja bych treba ocenil nejakou pisnucku o srovnani Husqvarny a Stihlky (nebo obecne cokoli z lesnicke praxe)
Pokud jde o hod kamenem, zdá se mi lepší boží hod vánoční,mas pravdu, ze by bylo mnohem pusobivejsi, kdybych mu ten balkon vysklil na Vanoce, ale ja nevim, jestli to do te doby vydrzim. Urcity kompromis by mohl byt: boží hod velikonocni
.
Zdraví ti ale přeju taky, momentálně z letiště ve Vídni, kam jsem dorazil s rozbitým ramenem po amatérské chybě v lyžování - špatně zapnuté vázání.
Tiskni
Sdílej: