Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pred niekoľkými dňami som našiel ďalšie bugy v routri uvedenom v nádpise.
V naivnej viere som aktualizoval firmvér v tomto routri, že bude mať chybu uvedenú v predošlom blogu odstránenú. Nanešťastie som našiel aj iné chyby v gui tohto routra, ktoré nie sú závažne ako nešifrované vysielanie wifi.
Prvá chyba je podľa môjho názoru najrizikovejšia. Uvediem pár dôvodov. Zneužitie prostredku na nelegálnu činnosť. Maximálný vyžarovací výkon.
Tento bug je zrejme možné opraviť priamo v zdrojakoch ale nemám dôvod to robiť keď nemôžem skompilovať firmvér. Z nejakého dôvodu firmvér kompilovali na Redhate. Možno je problém v tom, že robím kompiláciu na 64- bit systéme. Zároveň je možné, že by som narazil na množstvo ďalších zadrhelov. Je otázka, že či by nebolo lepšie robiť zdrojáky nezavislé na platforme.
Nastavovanie dĺžky prenájmu v bežnom prostredí ani nie je potrebné ale niekedy príde vhod. Napríklad pri klientoch, ktorí neodpájajú sa od wifi ale len vypnú alebo uspia bezdrôtové zariadenie.
Chybná substitúcia v zdrojaku ? To snaď nie. Samozrejme všade sa môže dostať chyba.
Týmto blogom som chcel informovať užívateľov tohto routra aby si dávali pozor na to čo nastavili v routri a aká je skutočnosť. Posledný funkčný firmvér je vo verzii 2.0.10. Je možné,že aj v tejto verzii sú nejaké chyby. Raz sa mi stalo, že router prestal reagovať. Zatiaľ to urobil raz.
Tiskni
Sdílej:
A co OpenWrt? Podobné modely (RT-N10U, RT-N10+) tam podporované jsou.
Já jsem letadlo