Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
chromium-browser --user-agent="My user agent"Keďže optimálne by bolo vždy nastaviť iný kompatibilný user-agent, musíme získať zoznam používaných user-agent reťazcov. Tento zoznam by nemal obsahovať iné operačné systémy a staré verzie prehliadača. Vyhneme sa tým problémom s detekciou prehliadača na rôznych stránkach. Pre ilustráciu som použil nezmenený zoznam. Tento môžeme uložiť do súboru (user-agents.txt) a vytvoriť jednoduchý alias pre náš shell:
$ alias chromium-random='chromium-browser --user-agent="`shuf -n 1 ~/user-agents.txt`"' $ chromium-randomPomocou programu
shuf
vyberieme náhodný riadok a ten použijeme ako hodnotu parametra --user-agent
.
Teraz stačí otvoriť v prehliadači about:version, kde je možné sledovať zmenu. User-agent sa mení pri každom spustení aliasu a to v každom otvorenom okne.
Samozrejme, táto technika je veľmi obmedzená a je treba počkať na rozšírenie API, čo umožní väčšiu kontrolu nad prenášanými údajmi.
Tiskni
Sdílej: