Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
S těmi časy "A" a "B" je to složitější. U mnoha lidí je naopak čas B mnohem kratší než čas A, protože nejprve něco pomalu přeslabikují a pak na to bez přemýšlení reagují - čas B tak souvisí jenom s rychlostí pohybu prstů, nikoliv s rychlostí práce mozku. Pak tady máme ovšem i lidi, pro něž je čas A nulový, protože reagují instinktivně, aniž by četli.
Celé se to pak začne komplikovat, pokud bychom chtěli rozlišovat mezi "čtením" a "čtením s porozuměním" - což je další ze schopností, kterých se lidstvo rázně zbavuje.
kam ten český internet spějeweb...
Čtu MyEgo a mám srovnatelné IQ a přirozeníTa druhá polovina se dá vyložit dvěma způsoby...
Mě úroveň těhlech webů vůbec nepřekvapuje. Prostě puberťáci puberťáků. Koho jiného zajímá výkon počítačů měřený nějakýma bodam podle toho jak fungují v hrách? To je sice rozumné kritérium benchmarku, ale jen tehdy pokud ty hry hrajete.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?
No a pak je tady další aspekt, a to, že v recenzi musí vyhrát vždy MB/GPU/CPU/HDD/... stejné značky jako má autor ve svém počítači, protože by pak ve třídě už se svým PC nebyl tak cool (ačkoliv testovaná a jeho komponenta mají společnou jen značku).
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?Přesně tak. Na světě je přece jen hodně všelijakého zajímavého HW o kterém jsem v životě nečetl a to je dle mého názoru škoda(hlavně protože nemám pořádně co číst). Jakoby snad ani nic jiného než Intel/AMD/nVidia/ATI neexistovalo.
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.Kdybych si neprojel
make menuconfig
, tak ani nevím, že jiný HW existuje.
Tiskni
Sdílej: