Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
S těmi časy "A" a "B" je to složitější. U mnoha lidí je naopak čas B mnohem kratší než čas A, protože nejprve něco pomalu přeslabikují a pak na to bez přemýšlení reagují - čas B tak souvisí jenom s rychlostí pohybu prstů, nikoliv s rychlostí práce mozku. Pak tady máme ovšem i lidi, pro něž je čas A nulový, protože reagují instinktivně, aniž by četli.
Celé se to pak začne komplikovat, pokud bychom chtěli rozlišovat mezi "čtením" a "čtením s porozuměním" - což je další ze schopností, kterých se lidstvo rázně zbavuje.
kam ten český internet spějeweb...
Čtu MyEgo a mám srovnatelné IQ a přirozeníTa druhá polovina se dá vyložit dvěma způsoby...
Mě úroveň těhlech webů vůbec nepřekvapuje. Prostě puberťáci puberťáků. Koho jiného zajímá výkon počítačů měřený nějakýma bodam podle toho jak fungují v hrách? To je sice rozumné kritérium benchmarku, ale jen tehdy pokud ty hry hrajete.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?
No a pak je tady další aspekt, a to, že v recenzi musí vyhrát vždy MB/GPU/CPU/HDD/... stejné značky jako má autor ve svém počítači, protože by pak ve třídě už se svým PC nebyl tak cool (ačkoliv testovaná a jeho komponenta mají společnou jen značku).
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.
Navíc tyhle weby se pohybují v mantinelech vymezených klasickým a většinou nezajímavým spotřebním HW. Nebo už jste snad viděli velký srovnávací test třinácti nových Fiber Chnannel karet?Přesně tak. Na světě je přece jen hodně všelijakého zajímavého HW o kterém jsem v životě nečetl a to je dle mého názoru škoda(hlavně protože nemám pořádně co číst). Jakoby snad ani nic jiného než Intel/AMD/nVidia/ATI neexistovalo.
Řekl bych, že když už se člověk potřebuje něco o HW dozvědět, tak manuál od výrobce je mnohonásobně užitečnější. Pak zahraniční servery, tam je alespoň šance, že vzhledem ke kupní síle měli recenzenti ten HW alespoň v ruce.Kdybych si neprojel
make menuconfig
, tak ani nevím, že jiný HW existuje.
Tiskni
Sdílej: