abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Hromadné dárcovství snadno a bez centralizovaných služeb

    1.8.2013 14:26 | Přečteno: 1345× | Svoboda | Výběrový blog

    Je to již dlouho, co jsem byl okouzlen Flattr konceptem, který zmenšil bariéru dárcovství na jedno kliknutí.

    Nicméně jsou problémy, které centralizovaná služba z principu nemůže překonat, viz Marcelův dotaz a odpověď Petera Sundeho.

    Naštěstí, díky geniálnímu vynálezu kryptoměn, jsou poslední neduhy (centralizovanost, závislost na korporacích, nesvobodný software jako prostředník, poplatky) vyřešeny.

    Hledal jsem alternativu Flattru v Bitcoin světě, nicméně všechny centralizované pokusy AFAIK umřely (IMHO z pochopitelných důvodů, protože z principu neodstraňují žádnou bariéru).

    Co člověk potřebuje ke zjednodušení hromadných plateb? Tj. vše svobodný software (bitcoin síť sama, widgety, skripty a konfigurační soubory, seznamy adres na lokále), žádný prostředník (krom toho mezi ukazovákem a prsteníkem).

    Není to určitě dokonalé (počet úhozů do klávesnice se dá rozhodně snížit, neproběhl zatím audit komunitou, zveřejněno včera, takže bugreporty, bugfixy, forky a [návrhy na] vylepšení jsou vítány) nicméně já jsem rozhodně spokojenější a již jsem minulý měsíc úspěšně naostro použil.

    Enjoy!        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.