Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
smyslem char** je změnit někde adresu ukazatele
Pokud chceme, aby se změna obsahu ukzatele (tedy kam ukazuje) projevila i vně funkce (tedy jakoby se předávalo odkazem), tak pracujeme s "**ret" (v hlavičce funkce). Díky!
typ char ** char * char adresa: 2008 2004 2000 data: 2004 -> 2000 -> 'A'Rozdíl mezi těma funkcema ve volání může být třeba takový:
char c = 'A'; char * cp = &c; /*cp == 2000*/ char ** cpp = &cp; /* cpp == 2004*/ /*volani se stejnym vysledkem*/ funkce1(&c); funkce1(cp); /*volani se stejnym vysledkem*/ funkce2(&cp); funkce2(cpp);pokud navíc:
int funkce2(char **ret) { return funkce1(*ret); }Tak se to všechno bude chovat stejně.
Ty Cckove komentare tomu zrovna nepomahaji :)char c = 'A'; char * cp = &c; /*cp == 2000*/
char c = 'A'; char * cp = &c; // cp == 2000 char ** cpp = &cp; // cpp == 2004
Děkuju moc. Už to chápu.
Nějak nechápu, co na tom chceš ještě vysvětlit. Připadá mi, že v tom hledáš nějakou magii, která v tom není.
První funkce přebírá ukazatel na znak, druhá funkce přebírá ukazatel na ukazatel na znak. Možná ti pomůže vysvětlení na anglické Wikipedii. A nebo si to zkus načrtnout na papír.
Ukazatele se dají obecně indexovat jako pole (dokonce i do mínusu), takže *ret
ve funkci1 je skutečně to samé jako ret[0]
v téže funkci (jak se tu řešilo nedávno, ret[0]
a 0[ret]
, je defakto *((ret) + (0))
, což je zas ekvivalentní k *ret
). Rozdíl mezi ukazatelem a polem se ukáže v momentě, kdy se pokusíš zjistit jejich velikost.
A teď jsem tě možná pomátl dočista. :)
a[1000] -> 'A','B','C','D'...'\0'Druha funkce2 bere ukazatel na ukazatele na chary, cili od adresy ret mas seznam cisel, ktere udavaji adresy, kde zacinaji jednotlive chary. Tady je ale char **a a[3000] -> 1000,1200,1400,1600
1000 -> 'a','a','a','a',...'\0' 1200 -> 'e','e','e','e',...'\0' 1400 -> 'c','c','c','c',...'\0'nebo se pletu?
int funkce1(char *ret) { /* Můžu si tedy dovolit toto: */ *ret = 'A'; }ne tak uplne. treba volani
funkce1("Foobar");
ti neprojde, protoze retezec je s nejvetsi pravdepodobnosti v casti pameti, ktera se neda menit.
"Foobar"
je, afaik, const char*
.C prekladac to dovoli, protoze se nemeni ukazatel ale pamet na kterou ukazuje. C++ to nedovoli.Takhle použitý const právě naopak znamená, že se *nesmí měnit obsah té paměti. * Mnohé překladače pouze varují.
Děkuju za názor.
Tiskni
Sdílej: