Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Domain-name vlc.sk
Admin-id REKL-0026
Admin-name Reklama GLobal s.r.o.
Admin-legal-form s.r.o
Admin-org.-ID 36776777
Admin-address Ul. Ludovita Fullu 3, Ruzomberok 03401
Admin-telephone 0905115911
Tech-id REKL-0026
Tech-name Reklama GLobal s.r.o.
Tech-org.-ID 36776777
Tech-address Ul. Ludovita Fullu 3, Ruzomberok 03401
Tech-telephone 0905115911
dns_name ns1.first-ns.de
dns_name robotns2.second-ns.de
dns_name robotns3.second-ns.com
Last-update 2009-11-04
Valid-date 2010-05-13
Domain-status DOM_OK
Reklama Global s.r.o.
malo koukas na cerny ovce a obcansky judo
To je sila. Za vsim jeden spolek.
Tomu rikam zaregistrovat si domenu a delat z lidi blbce.
Ve svete je to bezny.
Po chvili googleni najdete uvedeny software (freeware ci open source) za mnoho dolaru zcela bez obtizi.
Stejne tak i treba drivery pro HW apod. jez jsou jinak bezne ke stazeni na webu vyrobce onoho HW.
Vse je postaveno na tom jaci sou lidi blbci.
dokonce se najdou i individua co jsou treba pres paypal i zaplatit za stazeni freeware ci open source aplikace.
Tito dokonce rikaji ze na netu najdou jakykoli SW (i komercni) ale bohuzel za mince.
Kdyz rikam ja ze jsou to zlocinci jez takto nabizeji SW ... poznam po cuchu. tak jeste mi neveri.
To znam. A nechapu tyto lidi.
Casto lidi koncej na tom ze nemuzou ovladac stahnout pac "to chce" zaplatit. A tudiz jim HW nefunguje.
Samozrejme na strankach vyrobce HW jsou ovladace volne ke stazeni a casto i s md5 ci podobnou "signaturou"
Holt si musime zvyknout ze to sou vsichni podvodnici.
to se mi takhle jednou dostala do ruky zakladovka znacky Aristo ...
od ty doby akorat hazi klacky pod nohy tem co by se chteli regnout zadarmo
dokonce se najdou i individua co jsou treba pres paypal i zaplatit za stazeni freeware ci open source aplikace.Když někdo vědomě pošle peníze, tak je to jeho chyba – měl si předem zjistit, že platí za něco, za co platit nemusel. Ale co se týče klikání na různé podmínky – velice bych si přál, aby se ujala zvyklost, že dokud člověk nepošle peníze nebo nepodepíše důvěryhodně* elektronickým podpisem, nemůže se k ničemu zavázat**. Když budeš kupovat software, tak zaplatíš prostě předem – on by ti stejně nikdo rozumný neprodával software tím stylem, že ti dá soubor ke stažení (či licenční klíč) a pak bude čekat, až ty milostivě zaplatíš (případně se s tebou soudit). Prostě pěkně z ruky do ruky a bude pořádek. *) tzn. ne nějaký zrovna vygenerovaný GPG klíč, ale nějaký podpis, který je státem uznávaný a prokazatelně napojený na moji identitu v reálném světě. **) a nelze na něm tak nic vymáhat, ani kdyby klikal na všechna tlačítka, co na webu jsou, jako splašená opice.
http://staznosti.sme.sk/cpas/806/Pro-Content-sro.html Ľudia sú nekonečne blbí.
Označovat podobné lidi jako debily a blbce mi přijde krátkozraké. Kolik z vás umí uvařit svíčkovou či poživatelný guláš?Jenže my na rozdíl od lam za počítačem svíčkovou ani guláš právě kvůli tomu neděláme.
Tiskni
Sdílej: