Evropská komise (EK) navrhuje zavést plošný poplatek ve výši dvou eur (zhruba 50 Kč) za každý malý balík vstupující do Evropské unie. Poplatek se má týkat balíků v hodnotě do 150 eur (zhruba 3700 Kč), které v EU nepodléhají clu. V loňském roce bylo do EU doručeno kolem 4,6 miliardy takovýchto balíků. Poplatek má krýt náklady na kontroly rostoucího počtu zásilek levného zboží, které pochází především z Číny.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Domain-name vlc.sk
Admin-id REKL-0026
Admin-name Reklama GLobal s.r.o.
Admin-legal-form s.r.o
Admin-org.-ID 36776777
Admin-address Ul. Ludovita Fullu 3, Ruzomberok 03401
Admin-telephone 0905115911
Tech-id REKL-0026
Tech-name Reklama GLobal s.r.o.
Tech-org.-ID 36776777
Tech-address Ul. Ludovita Fullu 3, Ruzomberok 03401
Tech-telephone 0905115911
dns_name ns1.first-ns.de
dns_name robotns2.second-ns.de
dns_name robotns3.second-ns.com
Last-update 2009-11-04
Valid-date 2010-05-13
Domain-status DOM_OK
Reklama Global s.r.o.
malo koukas na cerny ovce a obcansky judo
To je sila. Za vsim jeden spolek.
Tomu rikam zaregistrovat si domenu a delat z lidi blbce.
Ve svete je to bezny.
Po chvili googleni najdete uvedeny software (freeware ci open source) za mnoho dolaru zcela bez obtizi.
Stejne tak i treba drivery pro HW apod. jez jsou jinak bezne ke stazeni na webu vyrobce onoho HW.
Vse je postaveno na tom jaci sou lidi blbci.
dokonce se najdou i individua co jsou treba pres paypal i zaplatit za stazeni freeware ci open source aplikace.
Tito dokonce rikaji ze na netu najdou jakykoli SW (i komercni) ale bohuzel za mince.
Kdyz rikam ja ze jsou to zlocinci jez takto nabizeji SW ... poznam po cuchu. tak jeste mi neveri.
To znam. A nechapu tyto lidi.
Casto lidi koncej na tom ze nemuzou ovladac stahnout pac "to chce" zaplatit. A tudiz jim HW nefunguje.
Samozrejme na strankach vyrobce HW jsou ovladace volne ke stazeni a casto i s md5 ci podobnou "signaturou"
Holt si musime zvyknout ze to sou vsichni podvodnici.
to se mi takhle jednou dostala do ruky zakladovka znacky Aristo ...
od ty doby akorat hazi klacky pod nohy tem co by se chteli regnout zadarmo
dokonce se najdou i individua co jsou treba pres paypal i zaplatit za stazeni freeware ci open source aplikace.Když někdo vědomě pošle peníze, tak je to jeho chyba – měl si předem zjistit, že platí za něco, za co platit nemusel. Ale co se týče klikání na různé podmínky – velice bych si přál, aby se ujala zvyklost, že dokud člověk nepošle peníze nebo nepodepíše důvěryhodně* elektronickým podpisem, nemůže se k ničemu zavázat**. Když budeš kupovat software, tak zaplatíš prostě předem – on by ti stejně nikdo rozumný neprodával software tím stylem, že ti dá soubor ke stažení (či licenční klíč) a pak bude čekat, až ty milostivě zaplatíš (případně se s tebou soudit). Prostě pěkně z ruky do ruky a bude pořádek. *) tzn. ne nějaký zrovna vygenerovaný GPG klíč, ale nějaký podpis, který je státem uznávaný a prokazatelně napojený na moji identitu v reálném světě. **) a nelze na něm tak nic vymáhat, ani kdyby klikal na všechna tlačítka, co na webu jsou, jako splašená opice.
http://staznosti.sme.sk/cpas/806/Pro-Content-sro.html Ľudia sú nekonečne blbí.
Označovat podobné lidi jako debily a blbce mi přijde krátkozraké. Kolik z vás umí uvařit svíčkovou či poživatelný guláš?Jenže my na rozdíl od lam za počítačem svíčkovou ani guláš právě kvůli tomu neděláme.
Tiskni
Sdílej: