Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Škoda, že u nás si můžeme na politické scéně užívat jen levicového extrémismu, za to však ve velkých dávkách, až to není příjemné.Dokonce i od tzv. "pravičáků" :P
Nacisté měli programovou genocidu.
Co je program nacismu (Mein Kampf?) a kde je v něm zmíněna genocida? Hitler zpočátku nechtěl Židy zabíjet, on je chtěl vystěhovat pryč. Ještě v roce 1939 mohli Židé z Německa prostě odjet. Když vypukla válka, tak už nebylo kam.
To co zaváděl Stalin ve skutečnosti v Gulazích bylo spíš otroctví
To je rozdíl mezi německou důkladností a ruskou mazaností. Němci vyvíjeli složité technologie na zabíjení lidí. V SSSR je prostě nechali sedřít k smrti. Výsledek je stejný, ale PR komunismu je lepší - plynová komora zní mnohem hrozivěji než smrt hladem a vysílením.
To je daleko otřesnější než pokusy o komunizmus které se stejně časem otupí na socializmus.
Nacistický režim trval pouhých 12 let, z čehož polovina byla válka. Prvních šest let ani zdaleka nebyl tak krutý, jako komunismus v SSSR. Kdyby Německo vyhrálo válku a nacismus přežil půl století v míru, také by se zřejmě otupil.
Doporučuji přečíst byť jen anglickou wikipedii na hitlera, tam najdeš citát na Židy a plyn (byť ne na masové vyvraždění, alebrž 12 až 15 tisíc). Také o kurzu armády o příčinách porážky Německa kterého se hitler účastnil se tam dočteš. Cílem kurzu bylo vyškolit v přesvědčení že za to mohli Židé. Takže hitler je chtěl zničit. A Slovany časem také.Co je program nacismu (Mein Kampf?) a kde je v něm zmíněna genocida? Hitler zpočátku nechtěl Židy zabíjet, on je chtěl vystěhovat pryč. Ještě v roce 1939 mohli Židé z Německa prostě odjet. Když vypukla válka, tak už nebylo kam.
Pozor. Obrovské množství lidí poslaných do Gulagů byli lidé sebraní do počtu aby se naplnili kvóty. Tam šlo z větší části o získání pracovní síly. Když Rusko vystoupilo z války tak bylo v těžkém rozkladu hospodářství a řada dalších let občanské války nijak neprospěla. Hladomor byl běžný i mino gulagy. To nemá za cíl omluvit to, pouze upozornit že s Německem nelze srovnávat - při hyperinflaci a dalších potížích na tom oproti Rusku bylo hospodářsky úplně skvěle.To je rozdíl mezi německou důkladností a ruskou mazaností. Němci vyvíjeli složité technologie na zabíjení lidí. V SSSR je prostě nechali sedřít k smrti. Výsledek je stejný, ale PR komunismu je lepší - plynová komora zní mnohem hrozivěji než smrt hladem a vysílením.
Prvních šest let zběsile zbrojil. Ještě v 36 je Francie, Polsko a Československo bylo schopno vojensky převálcovat. Francie bohužel byla v žalostném stavu(sociální - ani žádné jiné - vymoženosti nesmí jít na úkor bezpečnosti, jinak to vede k tomu co se tehdá stalo ve Francii) a později už s Polskem nešlo počítat jelikož tam měli vlastní nácky u moci. Kdyby se pokusilo o výstavbu koncentračních taborů tehdá tak by ho smetli a přidala by se možná i Anglie.Nacistický režim trval pouhých 12 let, z čehož polovina byla válka. Prvních šest let ani zdaleka nebyl tak krutý, jako komunismus v SSSR. Kdyby Německo vyhrálo válku a nacismus přežil půl století v míru, také by se zřejmě otupil.
Doporučuji přečíst byť jen anglickou wikipedii na hitlera, tam najdeš citát na Židy a plyn (byť ne na masové vyvraždění, alebrž 12 až 15 tisíc).
Jenže tím Hitler zjevně myslel bojový plyn. Mohl říct "postřílet", ale místo toho použil "zplynovat". Hitler byl během WWI zasažen plynem a chemické zbraně neměl rád. Tohle nemá s genocidou nic společného.
Obrovské množství lidí poslaných do Gulagů byli lidé sebraní do počtu aby se naplnili kvóty.
To je přesně ono, proč je komunismus nebezpečnější. V nacistickém Německu si člověk mohl přesně spočítat, jestli půjde do lágru nebo ne. Když nebyl Žid a neangažoval se proti režimu, tak se mu nic nestalo. Zatímco v SSSR se člověk dostal do lágru jen proto, že bylo potřeba naplnit kvóty.
Prvních šest let zběsile zbrojil.
S tím zbrojením to nebylo zase tak horké. Po nástupu Hitlera Německo zbrojilo docela dost, ale to jen proto, že předtím téměř nemělo armádu. Během WWII byli Němci téměř vždy v početní nevýhodě. SSSR zbrojil několinásobně víc, ale to nikomu nevadilo.
To je přesně ono, proč je komunismus nebezpečnější. V nacistickém Německu si člověk mohl přesně spočítat, jestli půjde do lágru nebo ne. Když nebyl Žid a neangažoval se proti režimu, tak se mu nic nestalo. Zatímco v SSSR se člověk dostal do lágru jen proto, že bylo potřeba naplnit kvóty.podla vas bol v ZSSR komunizmus?
Má to hrozně moc společného s jeho nenávistí k Židům a ta má zase hrozně moc společného s genocidou.Jenže tím Hitler zjevně myslel bojový plyn. Mohl říct "postřílet", ale místo toho použil "zplynovat". Hitler byl během WWI zasažen plynem a chemické zbraně neměl rád. Tohle nemá s genocidou nic společného.
To je přesně ono? Děláš si legraci? V Rusku šlo o to žebylo otřesně zastaralé ve všech oblastech a zcela rozložené. Motivace je zcela jiná než u německa kde měli základní životní potřeby dalece zajištěny a cíleně vyvražďovali jen tak. Ano, v Rusku neměli žádnou úctu k jednotlivci mimo těch několika na čele, zatímco v Německu degradovali lidi na dobytek k porážce nebo množení podle barvy kůže nebo velikosti uší.To je přesně ono, proč je komunismus nebezpečnější. V nacistickém Německu si člověk mohl přesně spočítat, jestli půjde do lágru nebo ne. Když nebyl Žid a neangažoval se proti režimu, tak se mu nic nestalo. Zatímco v SSSR se člověk dostal do lágru jen proto, že bylo potřeba naplnit kvóty.
Hitlerovo Německo se budovalo pro válku. Výdaje na armádu a vojenský průmysl byli dlouhodobě takové že hospodářství by je nedokázalo utáhnout jinak než za války. Pro Německo žádná akutní vnější hrozba neexistovala pokud by šlo o mírový rozvoj. Taktéž početní nevýhoda není všechno, nicméně při napadení Francie měli zcela jistě převahu jak kvantitativní tak kvalitativní v letectvu, pokud jde o armádu tak početně to bylo celkem vyrovnané, zatímco v těžkych zbraní měli němci převahu. V Bitvě o Británii měli němci také převahu. A jakožto agresoři dokázali dosahovat lokálně i početné převahy na rozhodujících místech. A ve válečném umění byli též vpředu.S tím zbrojením to nebylo zase tak horké. Po nástupu Hitlera Německo zbrojilo docela dost, ale to jen proto, že předtím téměř nemělo armádu. Během WWII byli Němci téměř vždy v početní nevýhodě. SSSR zbrojil několinásobně víc, ale to nikomu nevadilo.
Má to hrozně moc společného s jeho nenávistí k Židům a ta má zase hrozně moc společného s genocidou.
Kdyby chtěl Hitler od začátku zlikvidovat Židy, tak by je nenechával odjet. Kdyby Židé chtěli a měli kam odjet, tak by se zachránili. Neměl je rád, ale myšlenka fyzické likvidace vykrystalizovala až za války. Až do Křišťálové noci se Židům v Německu nic tak hrozného (na tehdejší poměry) nedělo, šlo jen o určitou diskriminaci, které byla v té době běžná v mnoha zemích.
Taktéž početní nevýhoda není všechno, nicméně při napadení Francie měli zcela jistě převahu jak kvantitativní tak kvalitativní v letectvu, pokud jde o armádu tak početně to bylo celkem vyrovnané, zatímco v těžkych zbraní měli němci převahu.
Ve francouzkém tažení měly Francie a GB dohromady víc vojáků, letadel a tanků než Němci. Kvalita německých zbraní je také sporná, např. německé lehké tanky za moc nestály, středních bylo málo a těžké žádné. O tažení do SSSR ani nemluvě - 3 500 německých proti 20 000 sovětských tanků.
Tiskni
Sdílej: