Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Strachu netřeba.možná ne, ale hojně se jej využívá ... včera jsem zahlídnul reportáž o ptačí chřipce, to už bylo fakt na přesdržku autorům, zvlášť když do toho začli motat hromadnej úhyn racků kdesi, přičemž každýmu božímu hovádku se špetkou rozumu muselo bejt jasný, že téměř najisto šlo o nějakou otravu (o tom, že celá kauza je na přesdržku orgánům státní správy ani nemluvě)
Zatímco komunistický přístup je popsán v románku 84, ten liberální v Huxley Překrásném novém světě.hm ... mám dojem, že současní světovládci[*] vůbec nejsou blbí a využívají metody obého ... [*] prosím žádné konspirační teorie - až na čestné vyjímky politici vždycky hrabou stejně, bez ohledu na to jestli táhnou za jeden provaz či jsou taháni na provázku nebo ne
ad první část) Ono se to lehko říká. Teď všichni nadávají, že se straší ptačí chřipkou, ale kdyby na to třeba někdo v ČR umřel (nechci přivolávat), tak by to byli ti samí, co by si stěžovali na nedostatečná opatření a neupozorňování...tohle se těžko hodnotí ... debata na toto téma by byla na dýl, každopádně co korektní není bezesporu je to spojování (pravděpodobně) otravy s ptačí chřipkou, a to je jádrem celé věci - ať už jsou současná opatření přiměřená či nikoliv, k prospěchu situace (co se týče zažehnávání možné epidemie) rozhodně není vyvolávat paniku a vytvářet virtuální hrozby, takže otázkou jest, komu to prospívá? výrobci Tamiflu? Nově ve sledovanosti? vládám v tom, že vystresovaní lidé snáze přijmou jejich nesmyslná opatření? drůbežárnám, že bez velkého odporu zlikvidují domácí chovy? lidem určitě ne ...
)
A věřte mi, že dodáte-li seznam předrevolučních bachařů, toho času v parlamentu, a nebude to Vondruška (aka Filipes) a k tomu stejnou anketu, budu hlasovat "Ne, ale vadí mi to". Bez ohledu na stranu.sorry, tento požadavek neuspokojím, nemám prostředky na nějaký výzkum v tomto směru, a tou temnou minulostí se pánové (i dámy) neradi veřejně chlubí, takže nestačí jen tak proklikat si oficiální životopisy poslanců ... nicméně býti (zlým) bachařem, je pouze jeden z možných prohřešků, jinak viz porůznu po diskusi ...
PS: Nějak jsem nepochopil váš příspěvek pod blogem o připomínce vraždy Milady Horákové. Má to snad něco společného s ODS, ČSSD, SZ?ano, má - ty lidi nepopravila nějaká abstraktní "Strana", za jejich smrt mohou konkrétní lidé, kteří byli členy Strany a ti lidé, kteří před "revolucí" páchali Zlo(TM), se nyní rozlezli do všech stran, včetně ODS, ČSSD a SZ, to to má společného ... přijde mi tudíž nefér tvářit se, že jedině KSČM je zodpovědna za hříchy páchané pod hlavičkou Strany - a ne jen tak nějak mírně nefér, ale přímo jako podpásovka a výsměch do tváře lidem, kteří v téže Straně v době minulé i současné páchali a páchají Dobro(TM)
Protoze toto se v jinych stranach netoleruje a hned, jakmile by se o jeho predlistopadovem zivote dozvedeli jeho kolegove spolustranici, hned by ho vyloucili.hm, třeba o takovém Topolánkovi zlé jazyky tvrdí, že nebyl zdaleka jen řadovým členem SSM, jak se presentuje on, když už se mu to nezadařilo utajit, jaktože tedy ještě nebyl vyloučen? nebo v tomto případě se zlým jazykům nevěří, je jim dovoleno říkat jen o členech KSČM, že to nebyl jen řadový bachař, ale krutý bachař, atd.?
Je rozdil pouhe radove clenstvi v KSC nebo regionalne zname funkcionarstvi v KSC, je rozdil byt clenem, abys mohl zastavat neskodne povolani nebo povolani, kterym posluhujes rezimu a beznym obcanum, pokud se k tobe dostanou ke kontaktu, skodis. atd.ano jistě - je třeba rozlišovat mezi tím, za jakých okolností kdo podepsal ... a je taky třeba koukat, co dělal tehdy, ne co říká nyní, že dělal ... asi jako jsem onehdy zahlédl parafrázi v Zeleném Raulovi, ve stylu "Mě donutili podepsat kvůli nemocné matce!" - "A co jí bylo?" - "Rýmička ..."
Víte, ono není špatné si připomenout, že v některých režimech vás mohou zavřít jenom proto, že máte jiný názor.mno, pořád lepší než být zavřen a mučen jen kvůli špatnému jménu ...
Já, na rozdíl od vás, mohu měnit současnost i budoucnost každý den. Jsem svobodný člověk.tak člověk nebo (polo)bůh? - já se tedy necítím, že bych mohl ze své pozice nuzáka bez jakéhokoliv mediálního vlivu něco změnit ... ano, k volbám jsem došel, ale k čemu mi to bylo, když jsem byl drtivě přehlasován zbytkem davu?
Tiskni
Sdílej: