abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    -

    7.3.2008 10:38 | Přečteno: 1188× | Smazané zápisky | Výběrový blog | poslední úprava: 2.9.2009 08:47

     

    Tento zápisek byl redakcí smazán.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

           

    Hodnocení: 62 %

            špatnédobré        

    Anketa

    Dejme tomu, že zpráv bude pro čtrnáctidenní zpravodajský cyklus „tak akorát”. Přijde vám čtráctidenní formát zpravodajství jako dobrý?
     (51 %)
     (49 %)
    Celkem 41 hlasů

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    freshmouse avatar 7.3.2008 13:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Fascinuje mě rozložení aktivity uživatelů. Když napíšu zápisek o cikánech, tak dostanu hodnocení 80 %, v anketě hlasuje 160 lidí a komentářů jsou řádově desítky nebo stovky, ale když napíšu článek o své činnosti "pro komunitu", tak to uživateli portálu určeného komunitě lidí se zájmem o svobodný software ani nehne: hodnocení 17 %, komentářů nula, v anketě hlasuje deset lidí a čtenost je třetinová nebo čtvrtinová...

    Nedivím se a nestěžuju si, jen jsem překvapen, jak velký ten rozdíl je.
    David Heidelberg avatar 7.3.2008 13:39 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    No jo, tak GNOME už nikdo nepoužívá... všichni utekli k KDE nebo Xfce :-D

    P.S. A flame může začít...
    freshmouse avatar 7.3.2008 13:43 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Prohlížel sis nějaké ankety o tom, co kdo používá (a to přehlížím fakt, že GNOME je narozdíl od KDE více nasazováno ve firmách a u lidí, kteří o nějaké ankety nemají vůbec zájem)? Možná bys zaplakal. :-)
    David Heidelberg avatar 7.3.2008 13:50 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Ovšem nyní příchodem KDE 4.0, které je znatelně rychlejší a mnohem více technicky vyspělé brzy převálcuje technicky zaostalé GNOME, které staví na odporně pomalé knihovně GTK, která nedostahuje ani desetiny z kvality Qt4! A co teprve až vyjde KDE 4.1 s podporou nejnovjšćh technologií.

    (c)

    P.S. nic ve zlém, dělám si srandu :-D
    freshmouse avatar 7.3.2008 13:54 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    A co teprve, až se masivně rozšíří Fvwm, co? :-)
    David Heidelberg avatar 7.3.2008 13:56 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Tak to bude přesně ten den, kdy se stanu papežem :-D
    Jan Drábek avatar 7.3.2008 15:56 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Neříkal bych dvakrát :-D
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    7.3.2008 17:16 KaiSVK | blog: kaiov_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Ja som ohodntil ako dobre :) a strasne ti fandim v projekte GNOME Cesko, aj ked som zo Slovenska. Obdivujem ludi, ktori su zapaleni preto co robia, a este najsamviac obdivujem tych, ktorym to zapalenie vydrzi :)

    GL Kaio
    Changing mental contexts from one task to another wastes a lot of time. /Aaron Griffin/
    freshmouse avatar 7.3.2008 18:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Takhle má vypadat fanoušek, díky! :-)
    7.3.2008 13:54 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    No zakládat web jenom kvůli vydávání souhrnu o Gnome jednou za 14 dnů? Proč ho nenapíšeš jako článek třeba sem, nebo na root, nebo na penguina.

    Aspoň bys udělal protiváhu commit digestu (pravda, ty jenom překládám, Danny mi naštěstí šetří neskutečná kvanta práce). Takto to vypadá, že se v Gnome nic zajímavého neděje ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    freshmouse avatar 7.3.2008 13:57 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Uh, co?

    V některém z minulých dílů tohoto seriálu jsem psal, o čem zhruba GNOME Řesko bude -- rozhodně to nebude o zpravodajství jednou za 14 dní!

    A články o GNOME pro Ábíčko budou taky.
    freshmouse avatar 7.3.2008 13:58 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    GNOME Česko, ne Řecko. :-D
    7.3.2008 14:50 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    No já si pamatuju jenom nekonečný výběr ikonky ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    freshmouse avatar 7.3.2008 14:58 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    V tom případě je nekonečno přirozené číslo: 2. ;-) Jednou jsem požádal o pomoc s logem a podruhé udělal anketu, které se nejvíc líbí. ;-)
    brk avatar 9.3.2008 16:50 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Všechno má své pro a proti. Asi si to nepřečtou lidé, které dění kolem GNOME nezajímá až tak, aby kvůli tomu chodili na samostatný server, ale na druhou stranu odpadnou i pochybné reakce jedinců, kteří chtějí pouze prudit, nebo které snadno nevyprovokuje i sebemenší záminka.
    USE="-qt -kde"
    7.3.2008 13:56 ABCLinuxuIsAlive | skóre: 12 | blog: Cubix | Nodnol
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Tyo .. zajimavy projektik

    I to informovani o novinkach ve ctrnactidennich cyklech mi prijde daleko efektivnejsi, nez "vzdyt nas vsichni ctou kazdy den" publikace zpravicek (nemam poneti, kolik jich stihnu, ale rekl bych, ze takovych 80% proleze pres RSS i browser bez jakehokoliv povsimnuti - z me strany samozrejme, tema procentama si (tady) koleduju o nejakeho stourala, ktery mi prijde napsat, ze kecam, ze je to jenom 76%:))

    Ale kazdopadne bych si byt vama nejake misto na dulezite zpravicky (i kdyby to mela byt jedna za 3 mesice) nechal :-)

    Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
    |🇵🇸 avatar 7.3.2008 17:25 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Což takhle KDE Česko?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    7.3.2008 17:50 KDE
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Jsem také pro.
    Jan Drábek avatar 7.3.2008 18:02 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Nejsepm proti ;)
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    freshmouse avatar 7.3.2008 18:37 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Ve střední Evropě. ;-)
    7.3.2008 20:23 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Buduj GNOME Česko, posílíš tým V.
    Týdeník by byl IMHO vhodnější. Taková protiváha Nedělnímu Blesku. ;)
    A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.