Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Jelikož se mi GNOME Scan líbí, přeložil jsem jej. Přeložil jsem ale verzi, která ještě není běžně dostupná v distribucích, a překlad tedy příliš nefunguje ve verzích, které dostupné jsou. Když budu mít čas, přeložím i běžně užívané verze.Aha, tak je to jinak. V Ubuntu je nějaká alfa verze, a já přeložil stabilní verzi. Může mi prosím někdo moc hodný vygenerovat šablonu POT ze SVN, abych si nemusel instalovat SVN? Byl bych mu nebo jí velmi vděčný.
nejnovejsi psi, nejnovejsi jabbim, nejnovejsi fatrat, nejnovejsi tohle a tamto - na to vsechno je svn treba (vyjimecne cvs, bazaar, mercurial nebo git (myslim ze je mam vsechny) )
javac
a jejich zdrojáky mám na disku. pokud už používáš nejlepší algoritmy jaké můžešTak ty bych chtěl mít! Kde jsou??? Mimochodem, na to, aby se člověk mohl podívat na kód z pohledu překladače, musí nejdřív rozumět překladačům. A dnešní optimalizující překladače dělají takové magie (třeba s přesouváním instrukcí za účelem optimálního využití všemožných keší), že jsem hluboce přesvědčený, že takový pohled je pro běžného smrtelníka jednak nemožný, a jednak zhola zbytečný. A další magické kousky provádí i procesory samotné (předvídání skoků, spekulativní provádění instrukcí, já už nevím co). Samozřejmě jistý náhled do způsobu fungování hardwaru je užitečný (za doporučeníhodný považuju třeba seriál Pavla Tišnovského na rootu, to je pro takové hardwarové analfabety jako jsem já přímo požehnání
cd něco/po intltool-update --pot
[kotyz@amargit po]$ intltool-update --pot
xgettext: chyba při otevírání souboru "./../lib/gnome-scanner.c" pro čtení: není souborem ani adresářem
ERROR: xgettext failed to generate PO template file. Please consult
error message above if there is any.