Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Právě že deinterlace se má taky dělat v HWTak to ani omylem. A jestli to teda VDPAU dělá tak o tom nic nevím a spíš bych to počítal jako malé bezvýznamné plus. Jinak si ale spíš myslím, že to prostě a jednoduše skrze nějaký GPU offloading nejde (posílání dekódovaného obrazu funguje u DSPček od TI a je s tím mnohem víc babrání, IMHO VDPAU to přímo prezentuje a pokud nemůže, tak vypoví činnost, protože se mi nechce věřit že by to po sběrnicích tahalo takové množství dat).
V MPlayeruNejsem si úplně jistý, ale myslím si že tohle v VLC, Mplayeru, Gstreameru i FFMPEGu obstarává jeden a ten samý kód: Libav. Takže spíš nějaké byrokratické přešlapy, pokud to v Mplayeru funguje bez potíží.
Nejsem si úplně jistý, ale myslím si že tohle v VLC, Mplayeru, Gstreameru i FFMPEGu obstarává jeden a ten samý kód: Libav. Takže spíš nějaké byrokratické přešlapy, pokud to v Mplayeru funguje bez potíží.Určitě ne. Zatímco v MPlayeru jde o podporu VDPAU, ve VLC jde o VA-API s VDPAU backendem. Libav se tohle netýká.
A při první aktualizaci se ti to posere
Proč by mělo? Mplayer přece aktualizovat nebudu (anebo aktualizuju ABS a mplayer překompilim). A aktualizace nikdy násilně neporuší stávající dependence...A při první aktualizaci se ti to posere
Mplayer přece aktualizovat nebudu
A to je právě ono. Na tom Gentoo bys aktualizoval stejně jako předtím, zatímco na Archu musíš po tomhle aktualizovat speciálně.
mplayer-vaapi
nebo mplayer-cokoli
v AURu tak aktualizuješ úplně normálně...
Já vím, ale v praxi budou problémy s jeho udržováním... To je prostě ten rozdíl Arch vs Gentoo, to neukecáš
Já vím, ale v praxi budou problémy s jeho udržováním...Proč by měly?
Protože na to někdo bude kašlat, a z principu bude vždycky aktualizovanej až po tom v hlavním repu...
Nevím, jak je to v tomto případě s tím overlayem, ale když někdo do ebuildu přidá, že USE flag něco dá parametr něco jinak do configure, a dostane se to do portage, tak to aktualizuje pořád jenom jeden správce a tohle už se nemění.
Unsupported PixelFormat 61 [VD_FFMPEG] XVMC-akcelerovaný MPEG-2ti to tam píše proč?
Hlásím příjemný posun, chceteli úspěch. Předem mám Ati HD4200 ze zdílenou pamětí v chipsetu 785G a jsem dlouhodobě nasranej na AMD a tearing.
Nainstaloval jsem Ubuntu 11.04, jako prostředí mám Unity2D (Metacity), Unity Compiz skoro 1.0 je na v kombinaci fglrx a meho čipu nepoužitelný. Masivní memory leak, pády, pády pády, seky....
Pohedal jsem Launchpad PPA, našel tohle s mplayerm-vaapi a libva knihovnami a ze splited-desktop nainstaloval posledni xvba.deb.
Spouštím mplayer -o vaapi, hodí to eror. Ale SMPlayer v GUI navolené vaapi funguje!!! Sic to není tak dokonalé jako ve W7 s DXVA2, CPU mám u 1080p a 720p mkvéček většinou o cca 30% méně vytížené než bez vaapi, ale střídá se zatížení jader a je to schopno dost často jet i na 800mhz CPU frekvenci (ve W7 CPU pod 10% a po selou dobu na 800mhz), mám Athlon II X2 2.8ghz.
Ale teď to přijde! NENÍ tearing. NENÉ, PROSTĚ NENÍ! Hurá!!!. Je to ale zbytečnej porod to zprovozňovat (samo že ne takovej jako na Gentoo ), to by mělo bejt default.
Tiskni
Sdílej: