Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
server1 \ server2 +--- gitserver --- NB server3 /server* -- WWW.git NB -- WWW.git, balik1.git, balik2.git, balik3.git ..... přičemž WWW.git obsahuje zhruba tytéž soubory jako souhrn všech balíků, ale v docela jiném uspořádání, co se týče adresářů (z historických důvodů a protože na serveru je to takhle nahňácané dohromady) Požadovaný workflow: WWW.git (server) --> WWW.git (NB) --> magie --> balik*.git --> balik*.ebuild --> sync NB..server --> emerge world --> přepsání souborů ve WWW.git V podstatě bych potřeboval, abych byl schopný nějakým (polo)automatickým způsobem vzít na NB z WWW.git repozitáře soubory i s historií změn od poslední synchronizace a rozhodit je do příslušných balik*.git, s tím, že se tam přenesou i ty commit hlášky. A po reinstalaci balíčků na server nějak podchytit nainstalované změny (teoreticky by to měl vychytat WWW.git(server), že by mu vyšlo, že ačkoliv jsou soubory přepsané, tak je obsah stejný, takže vše OK, nebo že se cosi pozměnilo a umožnit mi to dořešit, zda jde o nový vývoj z NB, nebo zda to přepisuju zastaralou verzí, která nějak unikla aktualizaci.) Git mám celkem už ochočený, ale na to jak vymyslet tuhle vychytávku jsem ještě nepřišel. (Zatím mi vychází nějaké dost složité přehrávání histori pomocí bashových skriptů a strašná spousta skriptů definujících, co kam překopírovat. Ale pořád se mi zdá, že to musí jít udělat nějak jednodušeji)
Tiskni
Sdílej:
Projekt_jedna +--A +--B (svazan s Projekt_dva--B) +--C Projekt_dva +--D +--E +--B ("origin" pro Projekt_jedna--B) +--Ftakze bych mohl udelat
cd Projekt_jedna/B git fetch Projekt_dva/B git merge Projekt_dva/B git push Projekt_dva/Ba ten fetch/merge/push by se tykal jen toho podstromu B a jeho protejsku B v druhem projektu. Myslim, ze jsem nekde zahledl cosi o sub-projektech, ale tehdy to nepochopil a nepotreboval - zkusim si to precist znovu, treba to nekam vede