Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
kde ten jejich šéf razí tu japonskou filosofii, že nejhorší potupa pro člověka je v práci nicnedělat, proto tím trestá své zaměstnance, kteří pak jen sedí na střeše a celé dny se opalujíOno to není japonská pracovní filosofie, ale ono to nějak souvisí s odstupným, ne? Oni cosi takového mají/měli sousedi.
Aha. A ono něco takového opravdu existuje?Klikni na ten odkaz, tam o tom máš celou diskuzi.
Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro jiné překážky na straně zaměstnavatele, než je prostoj a přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí, jde o jiné překážky v práci na straně zaměstnavatele, za které přísluší zaměstnanci náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku. Může jít o různé případy, kdy zaměstnavatel neplní svou povinnost vyplývající z pracovního poměru, přidělovat zaměstnanci ode dne vzniku pracovního poměru práci podle pracovní smlouvy. Není přitom rozhodné, zda pro nepřidělování práce podle pracovní smlouvy měl zaměstnavatel objektivní důvody, které nemohl ovlivnit, nebo zda se případně jednalo o zaměstnavatelem zaviněné jednání (např. protiprávní převedení na jinou práci, kdy zaměstnanec nebude konat práci, na kterou jej zaměstnavatel nebyl oprávněn převést). ...
Mně hlavně připadá, že celé to ustanovení zákona se mělo týkat hlavně zaměstnanců pracujících v "úkolové mzdě" (nebo jak se tomu teď říká) a chránit je před tím, že by dostávali menší plat bez vlastního zavinění jen proto, že vinou zaměstnavatele nemohou udělat tolik práce, kolik se očekává. U zaměstnanců s hodinovou/měsíční sazbou se to pak IMHO týká spíš situace, kdy pracoviště třeba vyhoří nebo je vytopené (a nejde to řešit třeba prací z domova).
Obecně jsem toho názoru, že nejlepší je, když na obou stranách jsou rozumní lidé a dokážou se rozumně dohodnout, jak situaci řešit. Pokud to tak není (a příklady takového myšlení/chování na straně zaměstnavatele i zaměstnance tu vidíme v diskusích každou chvíli), je to vždycky problém a zákony ho můžou řešit jen částečně.
nudit se tam a sedět 6 hodin na židli,To je naopak prilezitost delat veci, co vas bavi a trochu experimentovat, a jeste za to byt placen.
Můj zaměstnavatel mi nedává dost práce.Jestli chceš, můžeme si to vyměnit…
člověk měl svou důstojnost a hrdostTo's asi žil na nějaké jiné planetě...
Takže odboj by tu bol. Schovaný tak dobre, že by ho nik ani nenašiel, a ani nepochpil. A tým pádom ani nepodporil, a nevyužil.To by platilo ovšem až do okamžiku, než by se objevila nějaká vlivná skupina co by se ho rozhodla využít. Ostatně - už to tady jednou bylo. Charta 77 před rokem 1989
Tiskni
Sdílej: