Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Včera odpoledne přistál v mém mailboxu email, který mě velmi potěšil. Nedávno jsem si tu stěžoval na web NTK. Autor nezareagoval, ale správce webu STK ano (čte abíčko ), detekce prohlížečů je fuč. Děkuji mockrát.
www.stk.cz/ntk/
(Hasala Jan, Wed Mar 9 15:25:54 2005)
Dobry den,
zaregistroval jsem v diskusi na abclinuxu.cz vasi kritiku www stranek projektu Narodni
Technicke knihovny. Vami zminovanou chybu (znepristupneni stranek alternativnim
prohlizecum) jsem dnes odstranil. Website neni primo nasim dilem (kontakt uvedeny na
strankach je na autora webu), byl vytvaren na zakazku v roce 2001, kdy prohlizece s
nedostatecnou podporou JS byly pomerne rozsirene.
Jinou veci je samozrejme skutecnost, ze stranky dosud nikdo neprepracoval - za upozorneni vam dekuji. K zasadnejsim upravam soucasne verze stranek se nicmene nechystame, hodlame naopak vytvorit stranky zcela nove (ty stavajici byly v podstate urceny pouze k prezentaci vysledku architektonicke souteze na novou budovu knihovny a neumoznuji dalsi rozvoj). Nove stranky budou samozrejme splnovat pravidla pristupneho webu vcetne standardu W3C.
Pokud byste ovsem narazil na nejaky dalsi, zasadni problem v pristupnosti, privitam, kdyz
mi date vedet.
Dekuji a preji pekny den.
Jan Hasala
(webmaster www.stk.cz)
Bude mě to sice stát nějaké to pivo, ale to mi tak moc nevadí...
Tiskni
Sdílej: