Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Modelovej příklad: jsem ve škole a mám pět minut na stažení dat přes USB do notebooku ze zařízení, který se netváří jako klasický USB storage zařízení. Pokud nevim jak na to, jsem bez klikacích nástrojů skoro bez šance.pokud se to zařízení tváří nestandardně, jak ti pomůže klikací nástroj? - nebo počítáš za klikací nástroj www browser (→ Google)?
... z Lycorisu asi nějaké klikací nastavovátka)no prave, devitkova rada, nebyla jeste tak moc zavisla na klikacich nastavovatkach, nebylo jich tolik, jako v pozdejsich verzich, proto Slack, kdyz neco prepisu rucne, tak to taky zustane, a ne ze v dobre vire pustim klikatko a vsechno je v ***** ehm v /dev/null, ale mozna je to tim ze sem proste dospel do stadia kdy chci mit cely system plne pod kontrolou... a klikaci nastavovani me jen zdrzuje
no a kdyz vidim takovyhle zverstva (a vsimam si jich az v posledni dobe - dva roky?), tak si rikam proc sem vlastne zacal pouzivat GNU/Linux kdyz ho nekteri postupne kripli, tak aby byl dokonalou nahrazkou pro widlare... je mi z toho do breku, a asi se zacnu poohlizet po necem kde nebudu muset mit strach ze jednoho krasneho rana budu tam kde uz jsem jen uzivatelem a nevim co se deje, jen tim kdo zapoli se strojem, tam kde uz to neni takove ze dokazu se stoprocentni jistotou rict co se bude dit v nasledujici chvili, a co presne musim udelat aby tomu tak bylo, prijdu o tuhle tezce vybojovanou symbiozu... tohle opravdu nechci
proto pro me osobne Mandriva zemrela, to distro na kterem sem se naucil, je pro me az moc zjednodusene a palicate, mozna rekneme nepruhledne, a nic proti klikacim nastrojum, ale nejak sem je nikdy nemusel, pouzival sem aleternativy do prikazove radky, ale klikatka od MDK jsou v nekterych svych vlastnostech odporna, a ustavicna snaha MDK nahrazovat celkem vydarene nastroje KDE a soustavne vetsi a vetsi "upravy"(podle me k horsimu) v grafickych prostredich me odrazuji...
Vyvinul jsem novou distribuci, ale umím ji ovládat jenom já. K čemu je to dobré? JE TOTÁLNĚ NANIC!!!!!
Vyvinul jsem novou distribuci, která je věrnou kopií Mrkvosoftu. K čemu je to dobré? Pokud chtějí, můžou ji ovládat skoro všichni!!!!
Jsou to dva extrémy
Moje první distro byl Debian a neuměl jsem ho ovládat. Skončilo to dvouletým nesnášením Linuxu. Potom jsem viděl Aurox a začal s Mandrakem 10,0. Dalo se to nováčkem ovládat, sehnal jsem si 10,1 a 2005LE. Zjistil jsem jak to funguje a teď uvažuju o přechodu k SUSE 9,3 nebo KUbuntu, který je založen na distru, který jsem absolutně nesnášel.
Teď používám jenom Mandrivu 2005LE, windy jsem dal k ledu
Neodsuzujme žádnou distribuci, jenom trh určuje vývoj!!
Tiskni
Sdílej: