V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
No jednoduché, to právě chci, ale pouze gradient vypadá dost "suše". Chtěl bych třeba jen jednobarevné pozadí s nějakou nenápadnou linií nahoře nebo kolem, jestli chápete.Chapu, ale na publikum bude daleko vic pusobit ucelne a efektni rozvrzeni obsahu nez pozadi. Tezko totiz doporucovat vhodne pozadi, kdyz clovek nevi, jak bude vypadat zbytek (tj. ten obsah). Co proste nejake defaultni pozadi z nejakeho programu na tvorbu prezentaci? Da se skoro zobecnit, ze cim chce byt clovek "originalnejsi", tim vic udela chyb (a kupodivu ta "originalita" se pak vetsinou shoduje s tim, co produkuji "konkurenti" ;) Ja treba na vasem miste bych zde radeji konzultoval strukturu, rozvrzeni a obsah prezentace ;) Berte to proste jako nazor, nechci vam nic vymlouvat. Jen rikam, ze ja bych jako pozadi vzal bud jednu (neutralni) barvu, nebo nejaky defaltni predvybrany jednoduchy styl (z hotove sablony). Jiste zde dostanete i konkretni rady od dalsich :)
No mě vychází v tuhle chvíli taky 10 slajdů. Myslím, že je to ideální počet. Víc určitě ne, zkuošel jsem to říkat podle osnovy z prezentace a vychází to na těch 15 minut, když jsem stručný.Casto je dobre urcit si tak 2-3, ktere muzete v casove tisni preskocit a naopak v casove nouzi zaradit (viz zkusenost kolegy vyse). Cas pri ostre prezentaci totiz obvykle bezi "jinak" nez pri treninku ;) A urcite je "mene" casto "vice". Vyplati se strukturovat: jasny zacatek, stred, zaver - a v tom stredu podle tematu napr. 3 nebo 5 jasnych bodu (samozrejme 2 nebo 4 take jdou), vic bych pro tak kratky cas nedoporucoval. 7 je tak hranice utkveni v kratkodobe pameti (pokud chcete zapusobit).
Tiskni
Sdílej: