Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Máte někdo nějaké dobré tipy na nějaké klidné a použitelné pozadí do prezentace? Mělo by být světlé, převládat bíla kde bude umístěn text a nějaké doplňky tmavší. Aby to udělalo nějaké orámovaní nebo tak něco. Prezentace bude k obhajobě maturitní práce na téma "Správa a konfigurace serverů s OS GNU/Linux", takže i v tom pozadí může být lehký nádech linuxové tématiky. Chtěl jsem použít původně toto, ale nějak jsem si to rozmyslel.
Tiskni
Sdílej:
No jednoduché, to právě chci, ale pouze gradient vypadá dost "suše". Chtěl bych třeba jen jednobarevné pozadí s nějakou nenápadnou linií nahoře nebo kolem, jestli chápete.Chapu, ale na publikum bude daleko vic pusobit ucelne a efektni rozvrzeni obsahu nez pozadi. Tezko totiz doporucovat vhodne pozadi, kdyz clovek nevi, jak bude vypadat zbytek (tj. ten obsah). Co proste nejake defaultni pozadi z nejakeho programu na tvorbu prezentaci? Da se skoro zobecnit, ze cim chce byt clovek "originalnejsi", tim vic udela chyb (a kupodivu ta "originalita" se pak vetsinou shoduje s tim, co produkuji "konkurenti" ;) Ja treba na vasem miste bych zde radeji konzultoval strukturu, rozvrzeni a obsah prezentace ;) Berte to proste jako nazor, nechci vam nic vymlouvat. Jen rikam, ze ja bych jako pozadi vzal bud jednu (neutralni) barvu, nebo nejaky defaltni predvybrany jednoduchy styl (z hotove sablony). Jiste zde dostanete i konkretni rady od dalsich :)
No mě vychází v tuhle chvíli taky 10 slajdů. Myslím, že je to ideální počet. Víc určitě ne, zkuošel jsem to říkat podle osnovy z prezentace a vychází to na těch 15 minut, když jsem stručný.Casto je dobre urcit si tak 2-3, ktere muzete v casove tisni preskocit a naopak v casove nouzi zaradit (viz zkusenost kolegy vyse). Cas pri ostre prezentaci totiz obvykle bezi "jinak" nez pri treninku ;) A urcite je "mene" casto "vice". Vyplati se strukturovat: jasny zacatek, stred, zaver - a v tom stredu podle tematu napr. 3 nebo 5 jasnych bodu (samozrejme 2 nebo 4 take jdou), vic bych pro tak kratky cas nedoporucoval. 7 je tak hranice utkveni v kratkodobe pameti (pokud chcete zapusobit).