V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Dostal jsem nyní jednu zakázku na vytvoření serveru do firmy pro asi 7 počítačů s windows. Server bude na linuxu, bude tam samba a podobné věci. Vše je vyřešeno až na jednu maličkost.
A to je pošta, jeden firemní email na který jim chodí mnoho emailů a každý určen pro někoho jiného. Vše bude chodit sekretářce, která poštu bude třídit jednotlivým zaměstnancům.
Ideální představa by byla mít imap účet a ona by v klientovi (outlook, thunderbird) přesunula poštu určenou pro technika do imap folderu technik a bylo by to. Ale nějak nevím čeho se chytnout a kde začít. Je vůbec možné něco takového? Děkuji za každou radu.
Tiskni
Sdílej:
ideálem je sice zřejmě to, aby to vypadalo jako kdyby mail byl poslán přímo cílovému příjemci, ale nevíme třeba, zda je zadavatel za to ochoten zaplatit tím, že to řešení bude vázáno na jednu konkrétní implementaci mail-serveru, což je třeba případ toho symlinkování maildiruKolik mail-serverů bude asi tak zadavatel na sedm počítačů potřebovat?
rwx
pro sekretářku a dalšího uživatele. Všechny zde vytvořené soubory pak budou moci číst i zapisovat tito 2 uživatelé (dědí se i na podadresáře).
Nějak takto:
setfacl -m d:u:sekretarka:rwx /adresar
setfacl -m d:u:uzivatel1:rwx /adresar
setfacl -m d:g::--- /adresar
setfacl -m d:o::--- /adresar
Udelejte kazdemu z nich jeden IMAP ucet a sekretarce nastavte do Thunderbirdu/Outlooku vsechny. Potom muze presouvat zpravy mezi jednotlivymi ucty podle libosti
Neni to uplne idealni - problem s menenim hesel a tim, ze sekretarka vidi vsem do posty ( ale ona jde vlastne stejne vsechna pres ni ), ale da se to...
Jinak CyrusIMAP a sdilene slozky, jak uz tu rekli prede mnou.