Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Včera som mal telefonát z neznámej telemarketingovej spoločnosti, ktorá zastupovala poisťovňu, kde mám uzavretú poistku. Pokúšali sa mi predať nejaký produkt, ten však nechcem rozoberať. Zaujali ma totiž iné momenty.
Telefonát prebiehal podľa štandardného scenára. Záznam nemám, takže nejde o doslovný prepis, snažil som ho však zachytiť bez zmeny významu:1) Slúži nahrávanie hovoru naozaj na ochranu klienta (v zmysle toho, kto by mal produkt kúpiť)? Neslúži skor telemarketingovej firme? Jednak môžu doložiť objednávateľovi kampane, že hovory naozaj uskutočnili, ďalej môžu hovory analyzovať a vylepšovať svoje ukecávacie praktiky, monitorovať prácu jednotlivých telefonistov a v neposlednom rade zaznamenať súhlas klienta so "vstupom do programu". Ak má záznam naozaj slúžiť mne, prečo mi nevedia zároveň dať informáciu o tom, ako sa k nemu v prípade potreby dostanem? Okrem toho, aká je váha audiozáznamu na prípadnom súde? Ja sám som s hlasové záznamy upravoval (relácie pre študentské rádio, v ktorom som pracoval), takže viem že stačí niečo vytrhnúť z kontextu a slová razom menia význam. Ako zaručia integritu záznamu? Ale možno som len paranoidný.
2) Ak mi chce niekto niečo predať a ja si vyžiadam informácie mailom, dobrá firma by s tým nemala mať problém. Rovnako by som chcel vidieť zmluvy, nie len leták. Ak sa mi zmluvy nepáčia, chcem mať možnosť odmietnuť. Dúfam že to nie je príliš bizardná požiadavka.
3) Akciová ponuka, ktorá platí len do narodenín platí do dvoch týždňov po narodeninách. Bez komentára.
Viem si predstaviť, že veľa ľudí podľahne kombinácii "akcia, máte na to len pár dní" + fakt, že vačšina ľudí nevie priamo niekomu povedať "nie", tým viac sympatickej telefonistke, ktorá nám chce len dobre.
Čo sa týka mňa, všímam si v prvom rade obsah, nátlakové praktiky a triky mi vačšinou udrú do oka. Ale ako tréning to nie je zlé. Kľudne zavolajte znovu.
Tiskni
Sdílej:

"Mam ping 10ms a ja chci vic!"
LOL,tak tohle nema chybu! Dostal,co chtel... 
(POZOR NECENZÚROVANÉ - na vlastné riziko)