V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Být tebou, sehnal bych si nějakou PCI, která umí HW mixování a je podporována v linuxuTakže má na výběr audigy, pak ještě audigy, jo a pak ještě audigy
Vysvětlivky najdeš úplně až dole). Pokud nejsi žádný labužník, který slyší každý zašumění atd., tak by ti PCI zvukovka měla stačit. externí má všeobecně kvalitnější zvuk, protože je mimo PC, kde dochází k rušení.LOL. Já se vždycky bavím, když čtu jak někdo zasvěceně mluví o něčem, čemu vůbec nerozumí. Bohužel vzápětí mě hned zamrazí z toho, že mnoho lidí tomu věří a pak to píše zase jinde :( Ve skutečnosti nemůže být o nějakém šumu u slušně navržených PCI karet vůbec řeč. I ta nejlevnější karta z produkce slušných výrobců má dneska odstupy 100dB a víc a parametry předčí kdejaké studiové zařízení z doby před několika málo lety. Rovněž neexistuje žádné pravidlo, že by externí karty měly "všeobecně lepší zvuk". Dokonce se dá říct, že opak je pravdou. Naprostá většina externích zvukovek se napájí tak jako tak z počítače, takže všechen ten bordel co generuje spínaný zdroj a ostatní součástky v PC se tam tak jako tak dostane. Navíc napájení z USB nebo FW je dost měkké. Skutečně poctivě udělanou externí kartu s vlastním zdrojem a zcela galvanicky oddělenou od počítače by člověk na trhu hledal s lucernou. V praxi se hojně používají zvukovky, které mají pouze multikanálové digitální rozhraní (nejčastěji ADAT) a to se optikou propojí s převodníkem dle libosti a peněženky toho kterého uživatele. Ale popravdě bavit se o takovýchto detailech a nunacích ve zvuku mi připadá mimo mísu, když tazatel k tomu bude připojovat nějaké plasťáky, no což mu stačí jakákoliv slušnější onboardovka.
Takže má na výběr audigy, pak ještě audigy, jo a pak ještě audigyVypadá to, že 7.1 zvukovky nejsou u hudebníků v oblibě. Po chvíli hledání jsem za použitelnou cenu našel jen M-Audio Revolution 7.1![]()
Ve skutečnosti nemůže být o nějakém šumu u slušně navržených PCI karet vůbec řeč.a jak má taková "slušně navržená" karta vypadat? které na trhu to jsou?
I ta nejlevnější karta z produkce slušných výrobců má dneska odstupy 100dB a víc a parametry předčí kdejaké studiové zařízení z doby před několika málo lety.tak to bych chtěl vidět ... teda slyšet ... v technických parametrech lze uvést ledacos, ale fyzika je fyzika a nestíněné asymetrické vedení je nestíněné asymetrické vedení :-p ... jinak souhlas
a jak má taková "slušně navržená" karta vypadat? které na trhu to jsou?Prakticky cokoliv z produkce firem jako M-Audio, ESI, RME, echo nebo E-MU a mnohých dalších. Taková E-MU 1212M stojí bratru 4 a půl tisíce CZK a za tu cenu nabízí nejvyšší řadu současně vyráběných A/D a D/A převodníků firem AKM a Cirrus logic a solidní opampy, takže dosahuje bezmála 120dB rozlišení na A/D i D/A straně, což je prakticky hranice možností digitálu. K tomu dalších 10 vstupů a výstupů na S/PDIF a ADAT a možnost rošíření pomocí externího docku. Ovladače už v příší Alse
tak to bych chtěl vidět ... teda slyšet ...v technických parametrech lze uvést ledacos, ale fyzika je fyzika a nestíněné asymetrické vedení je nestíněné asymetrické vedení :-pÁ, další teoretik ;) Je nějaký problém v tom si takovu kartu koupit nebo půjčit a poslechnout a oměřit? Nebo stačí i zagooglovat.
Tiskni
Sdílej: