Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
No tak som to trochu vylepšil. Ten horný panel sa nedal spraviť užší kôli Battery monitoru takže ten ho presunul dole a bolo. Teraz k návodu ako na to...
http://www.xfce-look.org a http://www.gnome-look.org ako User interface je použitá téma GT4, ako Window Manager Style je použitý Humanoid-OSX-xfce4, ikonky sú Tango-Unoficial ale v dolnom panely su manuálne umiestnené ikony OSX-3.0. Ako kurzorová téma je použitá jaguarX Ak by ste mali problém s ich vyhľadaním na príslušných vyššie spomenutých stránkach, tak sem hodím odkazy na ich stiahnutie...
Veľa skvelých nápadov pri vlastných modifikáciách... Nezabudnúť sa pochváliť ;)
Vždyť to musí být strašně neergonomické a hlavně velké plýtvání místem na obrazovce.... snáď sa to trošku neergonomické môže zdať ale mne to tak nepíde, všetko mám hneď poruke...
A co z toho, že to připomíná OSX kdyz to není OSX ......proste sa mi OSX páči, a tak sa snažím svoje pracovné prostredie tomu prispôsobiť...
Inak XFCE mi nikdy nepripadal ako ergonomicky WM...
Prečo?
Inak XFCE mi nikdy nepripadal ako ergonomicky WM...
dôvod? Podľa mňa je to rýchly, dobre konfigurovatľný a jednoduchý WM, ergonomický - no tu záleží ako si zadefinuješ ergonómiu, podľa môjho názoru je dostatočne ergonomický... KDE ma nevýhodu... pomalosť pomalších HDD (na notebookoch...) a strašne požiera pamäť. na klasických PC so 7200 otáčkovým diskom a s 256M (a viac) pamäťou to je OK, ale XFCE je nesporne rýchlejšie na pomalších strojoch pri porovnateľnom užívateľskom komforte .
Tiskni
Sdílej: