abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)

    30.12.2007 14:09 | 3

    Tak som si prerátal ak by som chcel mať doma originalne produkty od MS na našich troch domácich kompoch vyšlo mi niečo takéto: 3 x Windows Vista Home Basic OEM (2700,-) = 8100,- + MS Office 2007 Home and Student Box (1990,-) = 10090,-. MS akosi ide s cenami dole, čím to je? :-)

           

    Hodnocení: 73 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    freshmouse avatar 30.12.2007 14:15 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Je součástí Vist i zdravotní připojištění?
    Michal Fecko avatar 30.12.2007 14:17 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Je součástí Vist i zdravotní připojištění?
    Asi jedine vo verzii Ultra Mega Premium ale len pri OEM. :-)
    30.12.2007 14:16 r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    no neboj, linuxem to neni ;) office jsou do prvniho ledna v akci z jineho duvodu a windows oem vzdy staly cca takhle
    30.12.2007 14:27 Filip
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Cena OEM Vista je IMHO stejná jako u XP. Vzhledem k tomu, že dneska jsou v kurzu notebooky a na nich je ve většině případů Windows už předinstalovaný a nelze získat srovnatelný bez nich, tak v téhle oblasti se MS snažit nemusí. Naopak si asi všiml, že mezi studenty je hodně pirátů, takže slevami se asi snaží vyždímat peníze _navíc_ z téhle skupiny, která by jinak neplatila.
    30.12.2007 15:40 KaiSVK | blog: kaiov_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Juuuj, tak ja len "ze jsem si dovolil", cena OEM Widlows Vista a OEM Windlows XP neni ani nahodou rovnaka ;) viem, kupoval som pred Vianocami. Cim to je, ze ujo Mrkvosoft dava lacnejsie Vistu ako XPecka ;) Ze by boli Visty vacsi priekak ako slubovane WOW?

    Kaio
    Changing mental contexts from one task to another wastes a lot of time. /Aaron Griffin/
    31.12.2007 12:44 Red Dog | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Pokud si dobře vzpomínám, tak vždycky když MS vydal novou verui Windows, byla novinka levnější než starší dosluhující systém.
    30.12.2007 19:45 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Nechci nic říkat, ale MS má teď akci, kdy 3 licence pro domácí (tzn. nekomerční) použití MS Office 2007 Home a Student prodává za cca. 1500 Kč (cena celkem za 3 licence). Aspoň teda v ČR :-)
    vim ~/.emacs
    mess avatar 30.12.2007 19:57 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    No, MS asi ví, proč dává takové velké slevy. Kámoš je má doma (Office 07) a nadává v jednom kuse, jak se s tím nedá dělat. Říkal jsem si, že to nemůže být tak hrozné (nemohl najít ani "Save as..."). Jednou mi poslal screenshot (myslím, že word to byl) a musím říct, že od té doby ho chápu. Vypadá to sice na pohled hezky, ale dělat bych v tom nechtěl.
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    30.12.2007 22:31 r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    jako nic proti, ale neumet najit ani 4 radek/polozku v hlavnim menu programu (aspon v ceske verzi co ted mam pred sebou)... no to chce teda fakt zajimavy exemplar uzivatele :)

    me osobne se mso07 libi, jeho vydanim se puvodni mso zaradilo nekde k ooo (cili neco priserneho)
    (mluvim o ovladani programu [mso07, mso03, ooo], nehodnotim funkce, formaty, cenu a tak)
    30.12.2007 23:56 bawis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    My máme Widle v práci a já bohužel dostal nový komp i s Vistama a Offisama 2007 ... a nedivím se, že nemoh najít Save as..., bo já toho nemohl najít daleko víc, celkem jsem byl zoufalý, bo jsem zvyklý na normální menu, tak jak má každý program, ale to futuristické pseudomenu z Offisů mi dalo zabrat... Rozhodně to Offisy neposunulo k OO, ale někde ... hádejte kam ... Taxem si nainstaloval OO a i když naší firmu živí MS, mě nebude nikdo užírat nervy s MS Offisama :D
    Michal Fecko avatar 30.12.2007 20:05 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Nechci nic říkat, ale MS má teď akci, kdy 3 licence pro domácí (tzn. nekomerční) použití MS Office 2007 Home a Student prodává za cca. 1500 Kč (cena celkem za 3 licence). Aspoň teda v ČR :-)
    OEM - ta stoji u nas 1490,- / krabicová stojí u nás 1990,- tých 500,- korún stojí za to nemať to viazané na HW, nie?
    2.1.2008 09:23 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Krabice je take na tri PC?
    30.12.2007 21:00 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Když už jsme u toho OEM, tak by mě zajímalo, co to znamená? Vždycky jsem to přešel a řekl si, že je to prostě jen nějaké označení verze. Ale asi to bude mít ještě nějaký jiný tajný význam :-). Mohl by mi to někdo vysvětlit, stačí i odkaz. dík
    30.12.2007 21:04 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    Tak si odpovím sám. Předtím se mi to nechtělo hledat, že kvůli takové blbině budu trávit čas. Nedalo mi to (já vim jsou to jen 3 min) a zkusil jsem google. A hle hned první odkaz byl ten správný.
    kozzi avatar 31.12.2007 00:10 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cena produktov od MS pre domácnoť s 3 PC (SKK)
    jj ale mám pocit že microsoft udělal vyjímku pro čr, takže si můžeš koupit oem i bez toho hardware
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.