Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Rozdumujem, premýšľam a neviem prísť k správnym čislam - takže by som bol rád ak mi svojim pohľadom na vec (hlavne odborní "elektrikári") pomôžete. Eee PC 701 je napájané zdrojom na ktorom je napísane: +9,5V, 2,315A, 22W (predpokladajme že to sú max. hodnoty).
Majme batériu 12V na 7A (bežne používanú v UPS) a dobíjací solárny článok s výstupom 12 - 14V pri 0,2A. Notebook samotný má 5200mAh batériu pri +7,4V. Ak pripojím Eee k bateríí 7A na 12V (notebook aj s vlastnou batériou) otázka znie: Ako dlho (v hodinách) vydrží notebook bežať z batérie (pri vypnutom wifi a bez pretaktovania - čiže taký odber do 10W-15W) a) bez dobíjania batérie solárnym článkom b) pri dobíjaní batérie solárnym článkom a po c) ako dlho (v hodinách) bude treba dobíjať batériu z úplného vybitia (a či môže a dokáže dobíjať solárny panel s uvádzaným mikrovýkonom z úplného vybitia). Takže moje odpovede sú... to si nechám až nakoniec, lebo chcem vidieť Vaše tvrdenia a Vaše argumenty.
Tiskni
Sdílej:
> Sice pochybuju, ze se hned prorazil/vytekl/vybouchl, ale zivotnost by se tim rozhodne vyrazne zkratila.
Opravdu? Tipoval bych, ze u kondenzatoru samotne vyssi napeti, pokud nedojde k prurazu, zivotnost prakticky neovlivni.
Obecně spínanej zdroj musí mít zpětnou vazbu = regulaci, jinak by měl na výstupu napětí několikanásobně větší než nominální. To že je na něm napsáno 12V ale na výstupu má 14,1V spíš způsobuje absence zátěže.
S tím CRT a CCFL máte pravdu, tam je ovšem vzdy přítomna zátěž, což u odpojitelného adaptéru není zaručeno, tudíž tam musí být alespoň nějaká záporná zpětná vazba.