Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Rozdumujem, premýšľam a neviem prísť k správnym čislam - takže by som bol rád ak mi svojim pohľadom na vec (hlavne odborní "elektrikári") pomôžete. Eee PC 701 je napájané zdrojom na ktorom je napísane: +9,5V, 2,315A, 22W (predpokladajme že to sú max. hodnoty).
Majme batériu 12V na 7A (bežne používanú v UPS) a dobíjací solárny článok s výstupom 12 - 14V pri 0,2A. Notebook samotný má 5200mAh batériu pri +7,4V. Ak pripojím Eee k bateríí 7A na 12V (notebook aj s vlastnou batériou) otázka znie: Ako dlho (v hodinách) vydrží notebook bežať z batérie (pri vypnutom wifi a bez pretaktovania - čiže taký odber do 10W-15W) a) bez dobíjania batérie solárnym článkom b) pri dobíjaní batérie solárnym článkom a po c) ako dlho (v hodinách) bude treba dobíjať batériu z úplného vybitia (a či môže a dokáže dobíjať solárny panel s uvádzaným mikrovýkonom z úplného vybitia). Takže moje odpovede sú... to si nechám až nakoniec, lebo chcem vidieť Vaše tvrdenia a Vaše argumenty.
Tiskni
Sdílej:
> Sice pochybuju, ze se hned prorazil/vytekl/vybouchl, ale zivotnost by se tim rozhodne vyrazne zkratila.
Opravdu? Tipoval bych, ze u kondenzatoru samotne vyssi napeti, pokud nedojde k prurazu, zivotnost prakticky neovlivni.
Obecně spínanej zdroj musí mít zpětnou vazbu = regulaci, jinak by měl na výstupu napětí několikanásobně větší než nominální. To že je na něm napsáno 12V ale na výstupu má 14,1V spíš způsobuje absence zátěže.
S tím CRT a CCFL máte pravdu, tam je ovšem vzdy přítomna zátěž, což u odpojitelného adaptéru není zaručeno, tudíž tam musí být alespoň nějaká záporná zpětná vazba.