V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
LCD by nemel zarit vubec, u CRT vydava nebezpecne zareni proud elektronu narazejici do masky a LCD pouziva zcela jinou techniku, mozna jestli podsvetleni trubicema taky trochu nezari.
LCD by nemel zarit vubec
Ani ve viditelné části spektra? :-)
Hehe, ten obrazek s Wifi je skvelej. Neco podobnyho jsme nedavno resili v praci. Firma provedla mereni Wifi signalu a navrhla umisteni AP. Nektery byly v kanclech. Prinesl jsem jeden do jednoho kanclu a jeden chlapik, at to odnesu treba do vedlejsi mistnosti, ze ho z wifi boli hlava. Tak jsem to odnesl. Druhej sefik ale rek, ze se to da presne tam, kde to firma naplanovala, protoze sefikovo sefik (vyssi sefik) si porad stezuje, ze se mu na iphonu ztraci wifi signal, kdyz prochazi budovou. Tak jsme AP dali zpet do kanclu ke chlapikovi, kteryho z toho boli hlava. Tak si chlapik stezoval, ze ho boli hlava. Tak sefik rekl, ze zkusime wifi signal vypnout, ale nikomu to nereknem. Za tyden po vypnuti wifi chlapik z kanclu zase psal email, ze ho boli hlava. Takze asi tak:)
A jedna asistentka taky nechtela wifi v kanclu, ale ve vedlejsim kanclu ji nevadila:)
Nejvic me ale fakt bere, kdyz tomu cloveku nevadi, ze to AP je ve vedlejsi mistnosti za drevenou tenkou "zdi", v kapse ma mobil, po celej budove je rozvedenej bezdratovej telefon a v budove ma APcka jeste jinej provider. Ale on si stezuje zrovna na to AP, ktery ma v kanclu:)
Bohuzel, tak blby tam lidi nejsou:) Navic zrovna tohle AP ma antentku. Mame pak jeste cisco s integrovanou antenou, ale i tak se lidi ptaji, co to je a neodvazil bych se jim kecat a navic ani netusim, co bych si tak jinyho mohl vymyslet:)
LCD vyzařuje nějaké ty elektromagnetické vlny z elektroniky ale to je bezvýznamné. Staré monitory s baňatou obrazovkou někdy trošku zářily rentgenově jak už bylo řečeno ale novější už byly stíněné takže bez obav. K tomu vypínání spotřebičů tvrdým vypínačem, má to jistá pozitiva. Dost to šetří energii. Jistě, dnešní přístroje už tolik ve stendbáju tolik nežerou ale když se to posčítá tak to zas tak bezvýznamné není. Taky je menší riziko že při bouřce přiběhne po vedení nějaká neplecha. Můj názor na škodlivost záření z elektroniky, mobilů a podobně je že neškodí ani tak ty přístroje jako životní styl který přinášejí. Prostě když někdo telefonuje dvacet hodin denně tak ho z toho brzo klepne ale nebude to zářením. Vykašli se na záření, víc ti uškodí když se budeš nervovat kvůli blbostem. Jak říká jeden můj kamarád: nerozčiluj se, rupne ti cévka a budeš tahat nohu.
Jo a mobil samozřejmě na noc vypínám taky, mám k tomu dobrý důvod. Nikdo mě nemůže po nocích otravovat. Bráchovi jednou ve dvě v noci volal kolega že je v hospodě a potřeboval by půjčit dvě stovky. Když byl poslán tam kam slunce nesvítí tak obtelefonoval dalších pár kolegů. když ho všichni poslali do pérdele tak je všechny obvolal znova aby se jim omluvil.
Zkuste ochranné energetické znaky nebo odrušovač škodlivého záření monitorů, případně univerzální variantu.
Upozornění: Kopírováním ztrácí znak svou účinnost a původce zneužití si může energeticky ublížit.
spirály se jako antény používají celkem často. Ploché, kuželové i válcové šroubovice. Na nějaké frekvenci by to asi dost solidně vysílalo. Jsou na to simulační programy ale já žádný nepoužívám. při svém anténářském kutění jsem si vystačil s osvědčenýma konstrukcema.
Otevřená case - co by tam mohlo kde zářit?!
Všechno možné. Měl jsem docela dlouhý čas dřevěný "case" a bylo dost znát, když jsem se postavil mezi TV a PC - zlepšil se výrazně signál, protože jsem kapacitou těla zastavil to brutální rušení. Jinak byly na TV běžně vidět chaotické pruhy a dokonce i ve zvuku bylo prskání jak člověk jezdil myší nebo když se pracovalo s procesorem, grafikou a hdd.. zlatá plechová krabice
Jediné, co mi na počítači strašně vadilo, bylo pískání.
To mně taky. Hlavně kondenzátory na základní desce mi dělaly podivný zvuk, šustivý a pískavý který se měnil podle zatížení počítače. To jsem ale neznal napájecí zdroj od notebooku Asus, který naprázdno piští jak mučená myš a pomůže jen ho elektricky zatížit, a nebo odpojit od sítě..
... ale existují i vyjímky, třeba berilium nebo hliník ...Jinak ona ta klasifikace dost záleží na oboru, třeba astronomové pri pousouzeni metalicity hvězd považují za "kovy" cokoliv co není vodík a helium, protože uvnitř hvězdy jsou chemické vlastnosti nepodstatné
To "by jsi si" si příště, prosím, odpusťte, nebo přivedete brzo do hrobu mě.
Výsledky 1 - 10 z asi 10 500 česky psaných stránek na dotaz "by jsi si"se zapnutým filtrem Bezpečné hledání (0,07 sekund) Výsledky 1 - 10 z asi 172 000 česky psaných stránek na dotaz "by sis"se zapnutým filtrem Bezpečné hledání (0,19 sekund)Něco jsem nepochopil?
Na "sex s velbloudem" mi google taky najde nějaké výskyty a přesto mě to nepřesvědčí abych ho začal provozovat.
(9800 "by jsi si" hyperkorektního patvaru oproti 162000 vskytům správného "by sis" není nějak moc.)
Tiskni
Sdílej: