Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
V té anketě se jedná o "čistokrevný" Debian Lenny nebo se počítá i mix ?
#"Load an Alternate Configuration File” ---> .config + upravime co trebaTen .config si přece načte sám... Jinak spolehlivější zdroj configu aktuálně běžícího jádra je v /proc (musí to bejt povolený v jádře, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že to někde nebylo), takže bych spíš používal
zcat /proc/config.gz > .config
Jinak spolehlivější zdroj configu aktuálně běžícího jádra je v /procPokud neděláš v prasárny, tak v Debianu je .config v /boot spolehlivý dost.
vzhledem k tomu, že stahuješ a instaluješ zdrojáky do /usr/src
, tipuju, že pracuješ jako root. Fuj.
make mrproper
je IIRC u jader 2.6 zbytečné
make clean
není úplně dobře; pokud se budeš pokoušet překládat jádro znovu ze stejných zdrojáků (například kvůli opravě konfigurace), tak to pravděpodobně nepůjde, protože tam zůstanou informace o tom, které kroky make-kpkg už udělal (a které tudíž nebude chtít znova). Správně je fakeroot-sysv make-kpkg clean
nevím, co máš za Lennyho, ale binárka fakeroot
IIRC už nebyla ani v Etchi. Správně je fakeroot-sysv
. A jestli děláš jako root, tak je to IMO navíc zbytečné.
(detail) kernel_image a kernel_headers je už asi 3 roky zastaralé, správně je linux_headers a linux_image
díky za CONCURRENCY_LEVEL - to jsem neznal
vzhledem k tomu, že stahuješ a instaluješ zdrojáky do /usr/src, tipuju, že pracuješ jako root. Fuj.preco fuj? a co zmena prav v /usr/src?
make mrproper je IIRC u jader 2.6 zbytečnézvyk
make clean není úplně dobře; pokud se budeš pokoušet překládat jádro znovu ze stejných zdrojáků (například kvůli opravě konfigurace), tak to pravděpodobně nepůjde, protože tam zůstanou informace o tom, které kroky make-kpkg už udělal (a které tudíž nebude chtít znova). Správně je fakeroot-sysv make-kpkg cleandik, zapamatam
nevím, co máš za Lennyho, ale binárka fakeroot IIRC už nebyla ani v Etchi. Správně je fakeroot-sysv. A jestli děláš jako root, tak je to IMO navíc zbytečné.hint:
which fakeroota
/etc/alternatives
(detail) kernel_image a kernel_headers je už asi 3 roky zastaralé, správně je linux_headers a linux_imageopat zvyk - vacsinou pouzivam distro kernel - kompilujem raz za rok
díky za CONCURRENCY_LEVEL - to jsem neznalaspon nieco pozitivne
preco fuj? a co zmena prav v /usr/src?Stále fuj.
hint: which fakeroot
$ which fakeroot $
a /etc/alternatives
Tohle jsem nepochopil.
Čára je tady docela jasná: kernel-space versus user-space.Podivná čára, vzhledem k tomu, že prakticky všechny programy běží v obou...
> Co už teda OK není? A hlavně proč?
Cinnosti primo souvisejici s administraci daneho stroje je asi vcelku v poradku provadet pod rootem (coz je, koneckoncu, administratorsky ucet).
Hm, někteří tu ještě evidentně neobjevili skupinuvzhledem k tomu, že stahuješ a instaluješ zdrojáky do /usr/src, tipuju, že pracuješ jako root. Fuj.preco fuj? a co zmena prav v /usr/src?
src
. :-P
http://wiki.debian.org/DebianKernel
není jednodušší použít na debianu nové jádro třeba odtud?
stable != "bezpečná a stabilní" &&
jiné (novější) jádro != "nestabilní" &&
stable == "časem prověřená a stejně se chovající, žádné nové fce" &&
jiné (novější) jádro == "kvalitnější ovladače pro nový HW"
Zdravim , skousim podle navodu delat 2.6.31 a nejde mi to , hlasi to :
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.31'
/usr/bin/make -j2 EXTRAVERSION=-custom ARCH=i386 \
-C Documentation/lguest
make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.31/Documentation/lguest'
cc -m32 -Wall -Wmissing-declarations -Wmissing-prototypes -O3 -I../../include -I../../arch/x86/include -U_FORTIFY_SOURCE lguest.c -o lguest
lguest.c:21:25: error: sys/eventfd.h: není souborem ani adresářem
lguest.c: In function ‘create_thread’:
lguest.c:1021: warning: implicit declaration of function ‘eventfd’
make[1]: *** [lguest] Error 1
make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.31/Documentation/lguest'
make: *** [debian/stamp/build/kernel] Error 2
lguest.c:21:25: error: sys/eventfd.h: není souborem ani adresářem
Chybí Ti balíček s hlavičkovými soubory:
$ apt-file search linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-486: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-486/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-686: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-686/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-686-bigmem: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-686-bigmem/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-amd64: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-amd64/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-common: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-common/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-common-openvz: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-common-openvz/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-common-vserver: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-common-vserver/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-common-xen: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-common-xen/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-openvz-686: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-openvz-686/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-vserver-686: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-vserver-686/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-vserver-686-bigmem: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-vserver-686-bigmem/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.26-2-xen-686: /usr/src/linux-headers-2.6.26-2-xen-686/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.29-bpo.2-common: /usr/src/linux-headers-2.6.29-bpo.2-common/include/linux/eventfd.h linux-headers-2.6.30-bpo.1-common: /usr/src/linux-headers-2.6.30-bpo.1-common/include/linux/eventfd.h
Tiskni
Sdílej: