Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Topolánek a Tlustej neslibovali rovnou dań: Rovná DPFO by bylo např 25.000 ročně 
Podle mne je superhruba mzda super anti-populisticky krok, protoze kazdy vidiSpíš bych řekl, že je to super populistický krok, aby si lidi neuvědomili, že je daň mnohem vyšší než se proklamuje.
Jednotlivec díky tomu může "populisticky" začít uvažovat o užitečnosti "služeb" za takovou hromady peněz, co mu ukradli. Proto to Vládci a jejich Ideologisté a Inteligence nazívají populismem, extrémismem atp...
Mé tvrzení je ze strany Vládců argumentem PROTI SHM a ze strany podanných je argumentem PRO SHM. V demokracii můžeš být pouze na jedné straně, tak si vyber.
P.S. : Inhaluji kouř tabákových výrobků (fajvka, doutník, cigára a cigarety), marihuanu jsem měl 5x v životě a vždy jsem zvracel a inhalaci jiných látek jsem nepodstoupil 
Ach ju, já nemyslel ty oblíbené "židozednáře", církev vesmírných kun a pod. 
Lidé, kteří vládnou vůbec nejsou tajemní. Jsou jich plné noviny a internety. Říkají si politici a využívají staletími prověřené a zdokonalované metody rafinovaného násilí, ovládání davů, argumentační gymnastiky a lží s korupcí. V takovém hnoji a s takovým počtem mocenských kartelů (OSN, NATO, EU) skládajících se z mocenských monopolů na daném území (státy) se dá jen težko vysledovat všechny vzájemné vstahy a motivy Vládců. Nějaká spiknutí to nevylučuje (a nepotvrzuje). Hlasy po jedné vládě světa, po jednotném redistribučním systému zaznívají ze všech stran. US. prezidenté, vědcové, papež, dalajláma, bankéři a jejich ekonomisté....
Nechapu co tim myslis - naopak diky superhrube mzde vidis PRESNE kolik odvadis statu ty i tvuj zamestnavatel.Nevím, jak jsi na takový nesmysl přišel. Věděl jsem to před SH mzdou, vím to i po ní, protože mě to zajímalo. Koho to nezajímalo, tak mu je ten jeden řádek na výplatní pásce úplně jedno stejně jako předtím. Zatímco odvody zaměstnavatele skrývají část daní před lidmi, SH slouží jen k tomu, aby skryla další část. Tzn člověk má ve smlouvě hrubou mzdu, stát tvrdí, že jsou daně xx%, ale tím, že ty procenta počítá z něčeho jiného než z hrubé mzdy tak ve skutečnosti poplatníka připraví o víc než je zřejmé. Přijde mi, že jen pleteš dva populistické kroky dohromady a tak nějak doufáš, že se vzájemně vyruší.
že superhrubá mzda se od určitého dne bude považovat za hrubou?Superhrubá mzda je už samo o sobě takový nesmyslný pojem, že kdyby zaměstnavatel za zaměstnance neodváděl dvakrát (jednou jejich jménem a jednou svým), v životě by nikoho nenapadlo takový název vymýšlet, prostě by byla hrubá (to, co dá zaměstnavatel) a čistá (to, co z toho zbyde zaměstnanci) v jejich skutečném významu. Ono to celé zavání tím, že je to úmyslně složité, aby si běžný člověk nespočítal, jak to celé funguje.
a ve světě běžné sazby progresivní
Jé, jupí, a že ten svět za těmi horami a řekami je tak parádní a je o co stát!
Takže 0,15x12000 představuje pro živobytí dotyčného více, než 0,15x80000.
Pro jednoho toho samého jednotlivce může ale pro dva rozdílné jednotlivce nemusí. Jinak by nám bylo všem krásně a všichni by jsme byli štastní, kdyby se dal poměřovat užitek s peněz 
Hlavně je koncept superhrubé mzdy příprava na to, aby se při zvýšení odvodů neměnil daňový základNo to neni uplne presne - driv se AFAIK dan pocitala defacto z ciste mzdy (z hrube, ale zdr. a soc. odvody zamestnance byl danove uznatelny vydaj), takze zmena odvodu zamestnance ovlivnila vysi dane, ale zmena odvodu zamestnavatele ji neovlivnila. Dnes naopak (vzhledem k tomu, ze se dan pocita ze superhrube, ale smluvne fixovana je hruba) zmena odvodu zamestnance neovlivni vysi dane, ale zmena odvodu zamestnavatele ji ovlivni.
defacto z ciste mzdyNo, to jsem napsal dost nesikovne, vzhledem k tomu, ze jako cista mzda se oznacuje az finalni hodnota po zdaneni, mysleno bylo 'polocista' mzda - hruba mzda snizena o odvedene soc. a zdr. pojisteni.
Hlavně je koncept superhrubé mzdy příprava na to, aby se při zvýšení odvodů neměnil daňový základ.Mně přijde jako přesný opak. Je to jednostranná změna základu, aby si lidi při pohledu na hrubou mzdu neuvědomili, že se jim o mnoho procent zvýší daně.
Ty naivky, co si myslí, že je to kvůli tomu, aby někdo viděl, kolik odvádí zaměstnavatel... to stačilo zavést další kolonku na výplatním lístku a ne předělávat daňový systém.S tím souhlasím, to je velmi hloupý a naivní pohled.
Tiskni
Sdílej: