Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
U KDE mi vadi, ze se vsechno ze vsech ploch soustredi do jednoho spolecneho taskbaru. Nevim, jestli uz to jde zrusit, od te doby jsem ke KDE nepricichnul.Samozřejmě, že jde.
konkretne nekonecne cekani na ovladace graficke kartyZnačka?
Coz ale stale nedela z Linuxu "bezpecnejsi" operacni system.O lehkovážnosti Microsoftu, když se objeví bezpečnostní problém, a nekonečné děravosti Windows bych se raději neměl zmiňovat, co?
Samozrejme chapu, ale neresi to otazku, ktery system je bezpecnejsiPokud jde o Windows vs. Linux, tak je to jasné. Windows je prostě díra. Je to closed source, WinXP se po vydání rozvíjely minimálně, ale přitom těch děr, co se tam za tu dobu našlo a jak dlouho trvalo jejich odstranění, to se snad ani nemusí komentovat.
A pokud nekdo tvrdi jedno z toho, tak lze.Třeba se jen mýlí. Slovo lhát (alespoň pro mě) má v sobě nádech úmyslného klamání, třeba dotyčný jen nezná všechna data. Můj názor je, že si člověk nejdřív musí vyjasnit, co potřebuje. Pak se dá hovořit o tom, co je pro daný účel lepší. Jinak se srovnává jedlost a chuť bačkor s pohodlností koláčů k nošení na nohou.
Tiskni
Sdílej: