Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
všiml jsem si muže, který, stojíce mezi hrnci v bílém oděvu
Neumíte-li používat správně přechodníky, nepoužívejte je.
s indukčnímy záležitostmi
Au!
Jinak bych řekl, že to možná byl jen robot s nepříliš sofistikovaným softwarem. :-) Nešvar utajování cen je bohužel v poslední době dost rozšířený, skoro to ve mně budí dojem, jako by poskytovatelé služeb chtěli na každém zákazníkovi usmlouvat maximum, co je ochoten zaplatit.
Kdyby přechodníky používali jenom ti, co je umí používat, za chvíli je nepoužívá nikdo.
To by nebyla zase taková škoda, přechodník je archaická jazyková konstrukce, bez které se lze bez problémů obejít. Pokud se ale používají (pro oživení), měly by se používat správně. V tomto případě je pro mužský rod správný tvar stoje; stojíc je tvar pro ženský a střední rod, stojíce pro množné číslo.
Neměl jste ho rušit, když tak zajímavě rozprávěl a byl ponořen do své práce, umělec S řidiči se také za jízdy nemluví. Cenu by vám řekla určitě nějaká obyčejná prodavačka.
možná ještě rodné číslo
Ja urcitym zpusobem chapu jeho postup a chapu, ze statisticky tyto postupy funguji. Ale na druhou stranu - urazi me jeho predpoklad, ze jsem jedinec z tupeho stada, na ktereho zakonite musi fungovat jeho overeny postup. Takovy obchodnik zna jeden vzorec, jak to vetsinove funguje a toho se drzi za kazdou cenu.
Osobne si na obchodovani vazim primeho jednani, kdy clovek vidi, ze se ho nekdo nesnazi oblbnout, ale da mu jasna fakta a necha ho se rozhodnout. Clovek, ktery se me snazi okate zaradit do prihradky a nahustit do me vsechno podle sve prirucky nema sanci, ze si od nej neco koupim.
A pritom ja chtel pouze znat cenu, protoze jsem o jeho zbozi vazne uvazoval.
Ne ne, tak to s to cenou nebývá. Sdělí Vám, že to stojí 20 000, ale že teď mají akci a dají Vám 50% slevu, takže Vás to bude stát jen 10 000.
presně jsem vědělV tom případě je hodnota vašeho příspěvku nejen nulová, ale i úmyslně nulová. Jo, paráda. Mimochodem, ve dvou příspěvcích dvě chyby v i/y, to taky o ledasčem svědčí
Tiskni
Sdílej: