abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 160 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 14:00 | IT novinky

    Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 12:22 | Pozvánky

    Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Pozvánky

    Na webu československého síťařského setkání CSNOG 2026 je vyvěšený program, registrace a další informace k akci. CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna příštího roku a bude se i tentokrát konat ve Zlíně. Přednášky, kterých bude více než 30, budou opět rozdělené do tří bloků - správa sítí, legislativa a regulace a akademické projekty. Počet míst je omezený, proto kdo má zájem, měl by se registrovat co nejdříve.

    VSladek | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 34
    13.12. 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.12. 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    12.12. 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (14%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 467 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...

    30.11.2010 12:27 | Přečteno: 1261× | poslední úprava: 30.11.2010 12:27

    ...a jak se mi to vymstilo. :-)

    Sněhové kalamity mě v posledních letech nechávaly klidným. Už nemusím jezdit služebně, takže jezdím co nejméně. Do kalamit jsem tedy vyjížděl až když byla situace zklidněná a věděl jsem, co mě čeká. Letos je tomu jinak, protože noc z neděle na pondělí si vybrala ke zrození moje dcera Sněhurka... tedy pardon, Linda. :-)

    Do porodnice se nám jelo ještě krásně, v neděli před pátou hodinou nebylo po sněhu ani památky a dokonce jsem si říkal, že je ta předpověďmi slibovaná kalamita jen nějakým omylem, který se stává nejvýše jednou za deset let.

    Když jsem se v pondělí ve čtyři vypotácel z nemocnice, byl jsem šokován změnou stavu. Místo Vlada III. Tepese stála na parkovišti hromada sněhu a na ulicích a silnicích ležela lehce prohrábnutá vrstvička. První část cesty proběhla celkem bez problémů, jen jednou mi to uklouzlo v zatáčce. Protijedoucímu jsem se vyhnul jen tak tak a tímto se co nejsrdečněji omlouvám, že jsem jej vyděsil.

    Jenže pak se to stalo. Při vjezdu do malé vesničky jsem musel zastavit, neb předemnou se vynořila dodávka. Uhnul jsem co nejvíc do strany, abych jí umožnil projet. Když jsem pak chtěl pokračovat v jízdě, zjistil jsem, že se mi auto smýká do příkopu. Byl hluboký a natolik zavátý, že nebyl vidět. Lehl jsem si tam jak do peřinky, trochu jsem zazmatkoval a pokusil se vyjet vlastní silou, i když bylo jasné, že se to nemůže podařit. Naštěstí mi to došlo dřív, než bych sněhovou přikrývku odřel na kameny, takže na autě ani škrábnutí.

    Vytáhl jsem vestu a trojuhelník a chtěl shánět traktor. Okolojedoucí (asi tři) do jednoho zastavili a ptali se, jestli je vše OK. Čtvrté auto byla paní z místního statku, která mi pro traktor zajela a ještě mi s několika známými pomáhala organizovat dopravu. Takže jsem přesvědčen, že svět na tom není tak špatně, jak by se podle některých místních blogů mohlo zdát. :-)))

    Dobrý skutek jsem oplatil téměř na konci cesty, když jsem vzal stopařku na vlak. Bus na který čekala jsem totiž viděl vesnici před tím v příkopě.

    No a po příjezdu domů jsem tady našel v titulku zmiňovaný blog. Tak trochu s křížkem po funuse. Ale tu lopatu si do auta přidám, slibuji!

    Jinak doufám, že jsem si nehody vybral a že se mi cestou na pravidelné návštěvy v porodnici už nic nestane. A vy si dávejte pozor na zachumelené příkopy!

           

    Hodnocení: 91 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    30.11.2010 12:31 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Gratuluji k prirustku!

    Neznamena Linda v nejakem indianskem jazyce Snehova boure?
    30.11.2010 13:45 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Taky gratuluji k narození dcerky ;-)
    vencour avatar 30.11.2010 14:06 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...

    Kéž se malé Střelkyni na světě líbí a celé rodině je fajn.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    gtz avatar 30.11.2010 14:50 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Gratuluji
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    30.11.2010 15:07 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Gratulace největší.
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    Dalibor Smolík avatar 30.11.2010 15:43 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    moje dcera Sněhurka.
    Tohle jméno by bylo vzhledem k počasí příznačné ..ale gratuluji k dceři, ať nepřináší domů zimu a sníh, ale sluníčko :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    PepaSFI avatar 30.11.2010 16:33 PepaSFI | skóre: 7 | blog: zlodej_casu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    taky gratuluju!! Ať vám ta malá dělá jen radost. Ten svět vážně není tak špatný, to jen některým lidem asi dělá dobře když je něco špatně. Svět je takový jaky si ho uděláme.
    Jediný správný stav mysli je úžas. Jediný správný stav srdce je radost.
    1.12.2010 08:04 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Díky všem za gratulace!
    1.12.2010 09:47 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Uhnul jsem co nejvíc do strany, abych jí umožnil projet. Když jsem pak chtěl pokračovat v jízdě, zjistil jsem, že se mi auto smýká do příkopu. Byl hluboký a natolik zavátý, že nebyl vidět.
    Jo, jo. Jednou takhle silničáři prohrnovali nějakou okresku či co to bylo, jenže špatně odhadli, kde je silnice. A teď si představ, že po té silnici jedeš Avií - prostředkem, proti tobě auto, tak uhneš k pravé krajnici... načež se ukáže, že "prostředek" byl ve skutečnosti pravá krajnice, protože při uhýbání se zapíchneš do příkopu a opřes to o strom.

    Prostě bylo prohrnuto nad škarpou, ale kvůli sněhu se zdálo, že tam je normální silnice. Naštěstí tam chvíli poté projelo to silničářské auto, které Avii vytáhlo a dalo se jet dál.
    Quando omni flunkus moritati
    2.12.2010 11:59 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak jsem si nepřečetl Zimní radovánky speciál...
    Můžu doplnit perličku - v úterý večer byl o deset metrů dál další zářez a včera v tom samém příkopě sypač a naproti autobus. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.