abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 14:22 | IT novinky

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.7. 12:22 | IT novinky

    Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.7. 04:33 | IT novinky

    Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    22.7. 20:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (28%)
     (25%)
     (6%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (3%)
     (28%)
    Celkem 120 hlasů
     Komentářů: 15, poslední včera 15:10
    Rozcestník

    .

    27.4.2006 12:11 | poslední úprava: 6.1.2007 14:39

    .        

    Hodnocení: 75 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.4.2006 12:15 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Na stredni jsme jednomu klukovi rikali Stoupa? Neznas ho? Nebo uz jsi ho vystrelil sutrometem?

    Na lidi jako JiK a spol. jde aplikovat "podle sebe soudim tebe". Tedy stane-li se neco, premysli kdy by neco takoveho udelali oni, a pak si mysli ze proto tu bylo udelano, jine reseni je nenapadne, jen to, jim blizke, a jimi pochopitelne.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    27.4.2006 17:06 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    No, pravda je že JiK je poněkud hysterický fanatik, ale v tomto případě se ho musím trochu zastat: Vzájemné napadání a vraždění bylo vždy pro komunisty typické.

    Přesto mi to přijde trochu paranoidní a dle principu Occamovy břitvy se IMHO bude spíše jednak o partičku skinheadů. Nejspíš asi čekali zda kolem nepůjde "černej" nebo "žlutej" a v nouzi holt nepohrdli ani "rudým".
    27.4.2006 20:51 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    souhlas, psal jsem to jinde, ze to byla parta slabochu, ktera by za jinym casu natloukla nekomu jinemu. O to horsi ale je jejich cin schvalovat.
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    27.4.2006 12:19 tezkatlipoka | skóre: 35
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    zde je veta JiKa: na fotce vypada nezranen a svezi

    Ja jsem videl uplne jinou fotku, na ktere je opravdu pomlacen. JiK proste bud umyslne lze, nebo nevi ze ke clanku se da pouzit i neaktualni stara fotka. Co si pak mam o nem myslet?
    Vaše řeč budiž ano, ano, ne, ne. Co je nad to, je od ďábla.
    JiK avatar 27.4.2006 13:39 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Kdyz se podivas, kdy jsem ten prizpevek napsal, pochopis, ze tam byla starsi fotka. Nicmene s popiskem: "Napadeny Poslanec Dolejs". proto mne to trohu prekvapilo. Mimochodem, nekdo nekde napsal, ze soudruh byl drobatko ozraly, a proto ten utok ohlasil az za den a pul pote, co se to stalo. Nepripadne Ti to trochu podezdrele? Ani trosku Te nezajima, proc to soudruh neohlasil? Ani on, ani jeho lekar, ani pripadna sanitka ci lekari z pohotovosti? U normalnich lidi se opravdu s ohlasenim napadeni neceka den a pul, aby policie nahodnou nenasla pripadne pachatele....

    Jinak, abych to trochu odlehcil, uz se vyjasnilo, kdo mu dal nabudku, jak jsem ocekaval, byla to klasicka bitka mezi soudruhy, jeden z nich Dolejsovi (a nejen jemu) verejne vyhrozoval: Volte mě, jinak dostanete přes držku!
    27.4.2006 12:27 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Pokud se nevyloučí všechny možnosti, pak podezření trvá. Konečně, že si někdo něco objednal už v dějinách bylo mnohokrát. Naposled takový mediálně zajímavý případ byl, když muslimští mudžahedinové podnikli útok na tržiště v v Sarajevu plném muslimů, a potom se dovolávali soucitu světové veřejnosti. Tam bylo i dost mtvých. A svět tvrdě naletěl.

    Nebyla to jen jedna oteklá tvář poslance. Navíc jsem nikde nevyjádřil souhlas s tím, že soudruh Dolejš přes hubu dostal. Ale to už je jiná. Konečně sám jste řekl, že mě nemáte rád. Přiznám se že člověk, co volí, nebo hodlá volit komunisty, mě rád mít nemusí a klidně si mě může bloknout. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    Heron avatar 27.4.2006 12:29 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    V této zemi je každý týden zmláceno několik lidí. Některé dokonce zmlátí policajti (viz CzechTek) a je to podle zákona přiměřené.

    Na tomhle případu mi nejvíc vadí to, že k vůli jednomu člověku přijímá směnovna jakési prohlášení. To ode dneška bude sněmovna přijímat prohlášení pro každého člověka, který je v této zemi zbit?
    JiK avatar 27.4.2006 13:07 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Na tomhle případu mi nejvíc vadí to, že k vůli jednomu člověku přijímá směnovna jakési prohlášení. To ode dneška bude sněmovna přijímat prohlášení pro každého člověka, který je v této zemi zbit?
    Ne, jen u tech s rudou knizkou v kapse. Kdyby zmlatili Tebe nebo mne, nikdo nic prijimat nebude. Soudruzi jsou (a vzdycky byli) neco vic jak normalni lidi...uvedom si jak se lisi chovani policie k neonacistum a ke komunistum. Ja bych obe particky poslal na stejnou celu.
    Filip Dominec avatar 27.4.2006 19:03 Filip Dominec | skóre: 10 | blog: GetTheTrueFacts
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Například já, kdybych se důkladně pokusil vniknout mezi poslance do poslanecké sněmovny, bych byl patrně ochrankou nakonec také potlučen a ještě bych s tím měl oplétačky.

    Jaktože komunisty, jako členy zakázaného, radikálního a demokracii ohrožujícího hnutí pustí do poslanecké sněmovny, když tam zasedají opravdoví poslanci? Někde je chyba... :/
    Dalibor Smolík avatar 27.4.2006 13:42 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Jaký případ? Stejně si myslím, že šel od někud z oslavy narozenin (dle TV Prima) a s někým se popral a udělal z toho politickou kauzu :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    28.4.2006 08:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Tak teď jsem viděl fotku, která je IMHO nová - zatím ještě jsem si jí nikde v žádném článku nevšiml. Totálně potlučený Dolejš, umazaný od krve, žádné ošetření.

    Viz http://1.im.cz/n/photo//07/12/94yrquf-top2sirka.jpg

    A připadá mi zvláštní tohle: Dolejš oznámil útok na policii tak pozdě prý proto, že mu šlo především o své zdraví (tvrdil v článku na iDNES). A přesto se však nechal vyfotografovat ještě v takovém stavu. Nejprve myslel na to, jak celou věc zúročit, potom teprve šel k doktorovi (ačkoliv domů prý sotva dolezl) a až o dalších x hodin později to oznámil policii.
    JiK avatar 28.4.2006 08:46 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Závada je asi na mém příjímači
    Za takove poznamky bys mel skoncit v Gulagu! :-)

    Ono by asi nebylo ani nadvakrat vhodne, kdyby policie trebas omylem ci zazrakem dopadla ty pachatele, mohlo by to vnest do udalosti ponekud jine svetlo...a takhle pred volbama... :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.