Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »zypper search pulseaudio
žádné "i" ?
Vypadá to, že PA je moc dobrá věc.A opak vůbec nikdo netvrdí.
Mohu zde jmenovat například funkci, která nám umožňuje každé aplikaci zvlášť přiřadit jinou zvukovou kartuMám jen jednu.
i hlasitostVětšinou poslouchám v jednu dobu jen jeden zvuk.
Zajímavá je také možnost nahrávání nebo přehrávání zvuku na jiném počítači, než je ten, který momentálně používáme.Většinou ale poslouchám zvuky toho počítače u kterého zrovna sedím a na přenos se dají použít i jiné aplikace než jen PA.
Píšou to v článku o Ubuntu na PCTuninguMám pocit, že už jsem to někde četl a dokonce mám takový pocit, že to bylo tady na ABC jako komentář.
Jsou s ním problémy+1
-ao alsa
a mám pokoj. Jo a ještě ho musím napráskat na Fedoře, protože pokud si spustím hudbu a na konzoli se nepřihlásím pod stejného uživatele jako hraje hudba, tak je dohudbováno.
Dále mi s tím nějak nechtěl jezt (neřešil jsem) zvuk v Quake4.Předpokládám, že tam bude stejný problém jako u Q3 a tím je OSS.
Zvuk v OpenAreně se mi zdál sekaný.U ní je zase problém s SDL, protože to ve výchozím nastavení zase používá OSS(a nebo ALSU, ale nějak divně nastavené cache)…stačí trošku seštelovat SDL a OA zase běhá jako po másle.
BTW:Existuje nějaký ryze český server na OA nebo Nexuiz(třeba linuxgames.cz)?
Předpokládám, že tam bude stejný problém jako u Q3 a tím je OSS.Nee, quake4 je alsa viz Minimal system requirements
BTW:Existuje nějaký ryze český server na OA nebo Nexuiz(třeba linuxgames.cz)?Linuxgames.cz neprovozuje žádné herní servery. Ale jeho správce provozuje servery pro Ubuntu gaming clan, jaké to nevím, ale informujte se u nich.
Nee, quake4 je alsa viz Minimal system requirementssound card with OSS or Alsa support
Ale jeho správce provozuje servery pro Ubuntu gaming clan, jaké to nevím, ale informujte se u nich.Jo, díky moc.
seta s_driver "best"
, tak si myslím, že alsa, ještě se na to podívám.
Musím uznat, že blog na rootu je na tom mnohem lépe.Ano suhlasim, ale musim podotknut ze aj root ma svoje specifika a la PT. Avsak mozno by sa ujala myslienka na hlavnu stranku hadzat "Vyber linuxovych blogov" a "Vsetky ostatne blogy" dat iba ako odkaz - cize uplne opacne ako je to teraz. Malo by to min. 2 vyhody: 1. Obsah hlavnej strany abccka by opat dostal obraz linuxoveho portalu bez trapnych blogov typu "Je mi blbo" alebo "Koniec sveta" 2. blogeri by mali motivaciu pisat kvalitne blogy s linuxovou tematikou koli tomu aby sa "dostali na hlavnu stranku".
Otázkou je: je morální kopírovat blog přes několik webů? Jak to vidíte vy? (anketka)->
2. Autorská práva a citace zdrojů
...
Pokud provozovatel nepovolí výjimku z tohoto pravidla, bloger nesmí na svůj blog vkládat texty, které již předtím zveřejnilo jiné médium (včetně webových stránek), nebo které již nabídl ke zveřejnění jinému médiu (včetně serverů provozovatele).
Texty publikované na svém blogu nesmí bloger zveřejnit v žádném jiném médiu (včetně webových stránek). Výjimku v konkrétním případě může udělit provozovatel.
...
Ja na root.cz prestal chodit kvuli komerci a reklamam microsoftu...Proč? Já je vždycky párkrát proklikám (ať už z toho Moftu něco ROOT i má), pak se zasměju a nakonec až mi vyžírají všechny prostředky je AdBlockem zablokuju.
Co se tyce PTCo furt všichni proti PT máte?
myslim, ze vysumi jako treba Plesinger, vzpomene si na nej dneska nekdo?Huh, tak to bylo docela drsně řečeno a myslím, že na JXP se ještě hodně dlouho nezapomene.
Tiskni
Sdílej: