Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Možná jsem jen narazil na nesprávné lidi...Přesně tak ;)
...ale od té doby mám esperantistu zařazeného do krabičky podivín.to není moudré :(
Vsetko pises presne tak ako aj vyslovujes.A jak se intuitivně vyslovuje __ ? :)
Saluton. ...tusim esperantom hovori celosvetovo len 2miliony ludi. takze nie je to vela..Ti lidé jsou ale sqěle rozmístění po celém světě a tvoří super komunitu. Umět esperanto, znamená mít k těmto lidem dveře otevřené. Když někam jedu, vždy se nejdřív podívám, kde je nejbližší esp.klub, nebo aspoň aktivní jednotlivec - hned mám koho navštívit, s kým pokecat, u koho přespat...
esperanto by skludom mohol byt 2 pomocny medzinarodny jazyk.. podla mna nikto tu nema chut a ani by to nebolo ekonomicke esperanto pchat ako hlavny medzinarodny jazyk.Mě naopak přijde, že by to ekonomické bylo - ta počáteční investice by se v poměrně krátkém časovém horizontu vrátila.
Tiskni
Sdílej: