abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 1
    včera 15:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:55 | Komunita

    Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    28.4. 23:33 | Nová verze

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 17:22 | Zajímavý projekt

    TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 17:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.4. 21:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 23:00 | Komunita

    V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 481 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Vložit další komentář
    28.12.2015 22:54 SAM: | skóre: 23 | blog: marsark_linux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Existují krásné čtyř tunnerové karty:

    http://www.tbsdtv.com/products/tbs6205_dvb_t2_quad_tuner_pcie_card.html
    28.12.2015 23:52 hlasovani | skóre: 1 | blog: zapamatovat
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Nutný PCIespres slot je nevýhoda.
    Jendа avatar 28.12.2015 23:55 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Nefunguje na tom rtl-sdr a je to 5x dražší než autorovo řešení.
    28.12.2015 23:56 hlasovani | skóre: 1 | blog: zapamatovat
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    A navíc drahé. 166$ za jednu kartu. Ve srovnání s tím 4 USB tunery 9$ za jeden kus je 4,5x levnější.
    29.12.2015 01:41 sigma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    - USB tunery mají někdy tendenci po delším čase tuhnout (možná lze řešit dobastlením lepšího chlazení).

    - Pro televizi na podpoře rtl-sdr asi nezáleží, ne?

    - Odkazovaná karta umí DVB-T2 (u nás zatím nevýznamné), a DVB-C -- hlavně kvůli tomu díky za tip, fungujících a rozumně dostupných DVB-C karet pro Linux je fakt málo, natož se 4 tunery. U nás navíc máme DVB-C bez scrambling systému (krom HBO), takže by s tím neměl být žádný problém.

    BTW, je XBMC nebo jiné linux-based řešení už v takovém stavu, že je to spolehlivostí a snadností/přehledností ovládání srovnatelné s jednoúčelovými rekordéry? Neměla by to teda být tak vysoká meta; naposledy jsem asi před rokem koupil HDD rekordér od Samsungu za asi 10k, a to GUI je dost šílené - i tak se to ale rodiče naučili obsluhovat, a spolehlivost je 100%. Co je ovšem k vzteku, že i "FTA" programy to nahrává nějak šifrovaně (jak na interní tak na externí disk), a na interní disk není rozumný přístup přes síť ani pro nahrání vlastního obsahu...
    29.12.2015 11:56 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    IPTV u nas v LAN sieti nie je az tak vytazena, ale ak si niekedy zapnem vecer KODI a sledujem TV, tak nikdy nic neseka ani nemrzne. Server mam v chladnej miestnosti (v lete je tam zase velmi horuco (ale pridavam tam v lete FAN, ktory fuka na tunery (v buducnosti ak by bol problem, planujem dat z neho dole plastovy kryt a ofukovat priamo cip))).
    IPTV som rozbehal aj cez web prehliadac (funguje to ale len v mozille) a spustil som vsetko co sa vyiela (okrem STV HD a promo volna telka). Bola to dost zatas na CPU (samozrejme aj RAM) alltv ale islo to :)
    Bol by som rad ak by bolo mozne IPTV sledovat priamo cez web brovser aj s txt, epg a vsetkymi audio stopamy, ale zatial som nenasiel take riesenie. Davnejsie som na nete videl, kde jeden chlapik na to spravil php aplikaciu, ale nebolo to asi public.
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    beer avatar 30.12.2015 11:33 beer | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu

    DVB-C je kódované, a myslím že v dnešní době asi všude. Nebo nevím, kde je to "u nás". Například UPC používá pro DVB-C karty a set top boxy conax a pro horizon hdpvr mediabox používá tuším nagravision, a to tuším pro úplně všechny DVB-C programy. Volné programy pouští pouze přes DVB-T. U set top boxů a ca modulů na systému conax je potřeba mít spárované číslo karty se set top boxem nebo ca modulem, kde se používá.

    30.12.2015 13:10 sigma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Ano, DVB-C je obvykle kódované, proto na to extra upozorňuju, že v mém případě není. Nejde o UPC, ale o místní kabelovou televizi ve městě s cca 20k obyvateli, kam kódování ještě nedorazilo :-) CA modul + karta je třeba jen pro balík HBO, ostatní programy v DVB-C jsou volně. Omezená nebo plná nabídka se řeší stejně jako dříve u analogu zapojením kabelu na příslušný výstup frekvenčního filtru.

    V případě scramblingu tuším problém s párováním CAM/karta - proto mají některé DVB-C PCI karty možnost připojení CA slotu, čímž se to celé dost komplikuje. Nevím, jestli už to nějaký softCAM dokáže řešit.
    Jezekus avatar 29.12.2015 16:15 Jezekus | skóre: 19 | blog: jezkova_nora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu

    Mam TVHeadend na ARM krabicce a funguje to paradane, jako klienta mam RPi2.

    Tento clanek me inspiroval a zkusil jsem updatnout, k memu prekvapeni jsem zjistil, ze v repozitari se jiz objevila verze 4.0, vam by to znatelne usnadnilo spravu jednotlivych adapteru, protoze je mozne je pojmenovavat.

    29.12.2015 18:57 Jozef
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Mam satelitny prijimac AMIKO HD8150 - ako si mozem streamovat kanaly po lokalnej sieti ? Da sa to vobec ?
    29.12.2015 20:28 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Skus tuna ale predpokladam, ze to bude bieda, neni to linux.
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    Max avatar 30.12.2015 09:54 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Ahoj, jak je to stabilní? Resp. jaký máš uptime s těma tunerama?
    Díky
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    30.12.2015 10:44 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Nazdar
     10:33:53 up 73 days, 21:27,  1 user,  load average: 0,16, 0,08, 0,06
    Ako som spomenul vyssie, tie tunery nie su velmi zatazovane (tv sa v LAN sleduje obcas). Ak si zapnem KODI vecer, tak normalne sledujem bez zaseku aj 2-3 hod (dlhsie nevydrzim :D).
    Mohol by som poprosit susedov, ktori su v LAN aby to v rovnakom case zapli (ale nechcem ich nutit (ja mam sice doma 4 PC + TV, ale ...)).
    Mam to v miestnosti, kde sa nekuri (momentalne je tam 8°C), tunery su na omak chladne. Je mozne, ze ak by sa to zatazilo napr. 5-6 klientami, tak by to az take stabilne nebolo (chcelo by to otestovat hmm ...).
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    Max avatar 30.12.2015 11:53 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Já mám server pod střechou, -10 v zimě, +50 v létě. Ale nemyslím si, že by teplota jako taková měla velký vliv na stabilitu. Většinou je to o usb, chipu, driverech.
    Jako, uptime vypadá dobře (navíc ještě s usb rozbočovačem), celé to vypadá levně a lákavě.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    30.12.2015 13:22 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Prihodim este zapar obrazkov
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    1.1.2016 22:57 nanuk | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Super nápad, v šuflíku sa mu váľa jeden DVB-T USB tuner, tak sa zajtra pohrám:) btw, super skrinka na serverík ;)
    Dreit avatar 3.1.2016 15:00 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu

    To je ale krásný :-)

    Nope
    2.1.2016 11:37 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Doporucuju vytvorit si soubor TV.xspf s obsahem:
    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
    <playlist xmlns="http://xspf.org/ns/0/" xmlns:vlc="http://www.videolan.org/vlc/playlist/ns/0/" version="1">
    	<title>TV DVB-S2</title>
    	<trackList>
    
    		<track>
    			<location>http://rpi.lan:9981/playlist/channels</location>
    			<title>TV DVB-S2</title>
    			<extension application="http://www.videolan.org/vlc/playlist/0">
    				<vlc:id>0</vlc:id>
    			</extension>
    		</track>
    
    	</trackList>
    	<extension application="http://www.videolan.org/vlc/playlist/0">
    			<vlc:item tid="0"/>
    	</extension>
    </playlist>
    
    
    Staci zmenit adresu v <location>. Krasne pak jde prehravani ve VLC.

    Dulezita je url http://1.2.3.4:9981/playlist/channels

    Idelani nastavit uzivatele * bez hesla, aby se VLC stale neptalo na heslo.
    2.1.2016 16:58 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Je mozne aj s heslom, ale url potom vyzera takto
    http://meno:heslo@1.2.3.4:9981/stream/channelid//1
    Avsak s vlc mi to neslo celkom korektne, ako keby nestihala cache (cukalo sa to)
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    3.1.2016 13:01 cherpa u#busha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    TVheadend sa nainstaluje do/home/hts/.hts/tvheadend
    Pekna prasarna... :-(
    4.1.2016 20:09 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    No sorry, v skripte v /etc/init.d je path (ale ja som linuxak amater a skor ma zaujmaju configy ako to kde je binarka) :)
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...
    4.1.2016 23:55 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    TVheadend sa nainstaluje do/home/hts/.hts/tvheadend
    Pekna prasarna... :-(
    TVheadend je na githubu, muzes to odprasit a poslat pull request ;-)
    25.9.2018 21:54 Radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Ahoj, jak je to se stramováním? Běží pořád nebo jen když je nějaký klient aktivní? Možná je to hloupá otázka pro znalé věci, ale mne to z popisu jasné není. Jde mi o to, pokud žádný klient není připojený, zda se do sítě něco ze serveru aktivně posílá (myšleno stream). Díky
    10.1.2019 13:52 jany2 | skóre: 30 | blog: jany_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Retransmisia DVB-T do IP streamu
    Ne nic sa neposiela. Posiela sa az vtedy, ked to klient pozaduje
    upozornujem, ze v linuxe som vecny zaciatocnik ...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.