Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
bool Mnozina::find(int x, size_t& result) const { const int *p = _data; size_t size = _size; size_t index; while (size > 0) { index = size >> 1; if (p[index] == x) { result = (size_t)(p - _data) + index; return true; } else if (p[index] > x) { size = index; } else // p[index] < num { p += index + 1; size -= index + 1; } } result = (size_t)(p - _data); return false; }Ano !!! Progtest to sežral. Děkuji všem za rady, nakonec jsem to teda našel sám
bsearch
ze stdlib
.
binarni vyhledavani je ukazkovym prikladem algoritmu typu divide et impera, takze pouziti rekurze je vic nez nasnade. z vyse uvedeneho kodu je opravdu radost lustit, co vlastne dela.
mimochodem, tvuj priserny zlozvyk zamenovat operace nasobeni a deleni s operacemi bitovych posunu byl povazovan za znamku spatneho programatora uz v sedesatych letech minuleho stoleti... a to tehdy byly jine pocitace...
ale rekurzivně ho nepíše snad nikdoto je hodne silne tvrzeni. ja treba jo a nejsem sam. imho je tak ten algoritmus citelnejsi a jednotliva volani jsou v tail-pozici, takze rychlost je plne srovnatelna s iterativni verzi. a hlavne.
Bitový posun je mnohem rychlejší a nepracuji se znaménkovým typem, takže ...a muzes mi to tvrzeni nejak dolozit... a demonstrovat o kolik je to mnohem rychlejsi?
# vstup rax, výstup rax 48 d1 e8 shr rax #bitový posun vpravo o 1b vs 48 c7 c3 02 00 00 00 mov rbx, 0x2 48 f7 f3 div rbx
Rikejte mi "Mistr Svinak"
No, hele, co takhle v zadání "Odevzdávaný soubor nesmí kromě implementace třídy Mnozina obsahovat nic jinéh, zejména ne funkci main" ... ?
Další úkol z C++ a další problémy.Já nevím, co na tom jazyku lidi vidí…
...dneska bez školy nemůžeš prodávat ani ty pračky, ale nezoufej, možná to vyjde s lopatou.Aj na to sú už dneska školy
Tiskni
Sdílej: