plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
bool Mnozina::find(int x, size_t& result) const { const int *p = _data; size_t size = _size; size_t index; while (size > 0) { index = size >> 1; if (p[index] == x) { result = (size_t)(p - _data) + index; return true; } else if (p[index] > x) { size = index; } else // p[index] < num { p += index + 1; size -= index + 1; } } result = (size_t)(p - _data); return false; }Ano !!! Progtest to sežral. Děkuji všem za rady, nakonec jsem to teda našel sám
bsearch
ze stdlib
.
binarni vyhledavani je ukazkovym prikladem algoritmu typu divide et impera, takze pouziti rekurze je vic nez nasnade. z vyse uvedeneho kodu je opravdu radost lustit, co vlastne dela.
mimochodem, tvuj priserny zlozvyk zamenovat operace nasobeni a deleni s operacemi bitovych posunu byl povazovan za znamku spatneho programatora uz v sedesatych letech minuleho stoleti... a to tehdy byly jine pocitace...
ale rekurzivně ho nepíše snad nikdoto je hodne silne tvrzeni. ja treba jo a nejsem sam. imho je tak ten algoritmus citelnejsi a jednotliva volani jsou v tail-pozici, takze rychlost je plne srovnatelna s iterativni verzi. a hlavne.
Bitový posun je mnohem rychlejší a nepracuji se znaménkovým typem, takže ...a muzes mi to tvrzeni nejak dolozit... a demonstrovat o kolik je to mnohem rychlejsi?
# vstup rax, výstup rax 48 d1 e8 shr rax #bitový posun vpravo o 1b vs 48 c7 c3 02 00 00 00 mov rbx, 0x2 48 f7 f3 div rbx
Rikejte mi "Mistr Svinak"
No, hele, co takhle v zadání "Odevzdávaný soubor nesmí kromě implementace třídy Mnozina obsahovat nic jinéh, zejména ne funkci main" ... ?
Další úkol z C++ a další problémy.Já nevím, co na tom jazyku lidi vidí…
...dneska bez školy nemůžeš prodávat ani ty pračky, ale nezoufej, možná to vyjde s lopatou.Aj na to sú už dneska školy
Tiskni
Sdílej: