Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Kalendáře existují nějaké Javascriptové, ale nic opravdu pěkného jsem nenašel.Dá se použít kalendář z Kolabu (plugin do Roundcube). Před časem jsem ho počeštil, ale úplně dokonalé to bohužel není (nechce si to nechat vnutit "správný" formát zobrazení). Podobně existuje i plugin na úkoly (i do něj jsem doplnil češtinu), ale ten při mém posledním zkoušení nějak blbnul. Možná už je opraven, nevím.
Zrovna webmail by šel realizovat tak, že by serverová strana jen překládala HTTP POST/GET požadavky na IMAP příkazy a veškerá implementace a zátěž by byla na klientovi v JS.
Ano, je to prasárna a zbytečnost, ale když už někdo nemůže používat normální protokoly a je omezený jen na HTTP, tak tohle může být cesta. Na serveru si stačí držet vazbu mezi HTTP session ID a TCP spojením a přeposílat příkazy a odpovědi.
tak v tom případě i Nový Hlodač
Hřebík do rakve tomu ale dal google s geniální myšlenkou třídit poštu na Promo akce/sociální sítě/Fóra, kde mi sveřepě posílá mailing list do promo akcíTodle jsem si hned vypnul smazanim vsech tridicich kategorii
Občas používám gtalk, ale po příchodu hangoutů to prý neumí kecat do jiných sítí (ale někde jsem četl, že to není absolutní - má s tím někdo zkušenosti ?).Známé v doméně @gmail.com ve svém rosteru (prosody provozovaný na vlastním HW) stále ještě jako aktivní vidím, stejně tak se mi tam objevuje i můj testovací účet na GMailu, když se přihlásím přes webové rozhraní. Takže úplné odříznutí se nekoná. Někde jsem četl, že to zatím deaktivovali jen pro nově zřízené účty. Otázka je, jak dlouho to takhle vydrží, než to zaříznou úplně...
Kazdopadne - afera Snowden me az tak nevadi, kdyz moje data budou chtit, tak si je vezmou, at budou kdekolivNo, tady jde spíš o to, že si je berou aniž by o ně nějak extra NSA stála, dělaj to prostě proto, že to jde, preventivně..
Jo a až chlapci u dveří zazvoní, můžu skočit k RS-pro, vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??) a doufat, že jim vyražení dveří bude trvat dostatečně dlouho na to, aby nešel udělat cold bootNa disky jsem navrhoval termit, ale na SD kartu by možná stačili i klěště na štípání lístků (nebo něco podobného), jen je třeba jednou karty prvně rozpitvat a kouknou se, kde se přesně nachácí FLASH paměť. A mám pocit, že skartovačky, co umí zdrtit i CD a platební karty. by měly zvládnou i SD karty.
vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??)Mikrovlnka?
Proč jí ničit a přijít o data? Můžeš mít vycvičeného poštovního holuba, který ji odnese na předem určené místo.
Jo a až chlapci u dveří zazvoní, můžu skočit k RS-pro, vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??) a doufat, že jim vyražení dveří bude trvat dostatečně dlouho na to, aby nešel udělat cold bootJo, to by bylo pěkné, kdyby "chlapci" běžně nezvonili v půl šesté ráno, pak ti vyrazilí dveře, do bytu hodí zásahové výbušky a až se z toho dezorientovaně pobleješ, tak ti nacvaknou želízka. Nějaké vytahování a ničení SD karty bude mít v tu chvíli imho docela nízkou prioritu. Jediné co člověku dodá trochu oprávněný pocit jistoty je imho silné šifrování. Má to ovšem ten předpoklad, že stihneš smazat obsah RAM, než se k tomu dostanou (dá se řešit automaticky). Taky to předpokládá, že nepoužijí násilí, aby z tebe heslo prostě nevymlátili (dá se řešit smazáním klíčů, které si luks ukládá na začátek disku, viz 5.4).![]()
násilí, aby z tebe heslo prostě nevymlátiliJakože by tě mlátili a řvali na tebe, ať jim ho nedáváš? :)
Nehledě na to, že pokud dostanou povolení k prohlídce, tak už na tebe stejně něco musí mít a to co by vybrali z disku, by byl jenom bonus.Jo, třeba podezření, že tiskneš samolepky, které neodrážejí oficiální konsensus nahlížející na stav světa, nebo nějakou jinou absurdní kravinu.
Nehledě na to, že pokud dostanou povolení k prohlídce, tak už na tebe stejně něco musí mít a to co by vybrali z disku, by byl jenom bonus. Preventivní zásahy policie u nás rozhodně neprojdou.Chtěl bych být tak naivní.
Tiskni
Sdílej: