V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Kalendáře existují nějaké Javascriptové, ale nic opravdu pěkného jsem nenašel.Dá se použít kalendář z Kolabu (plugin do Roundcube). Před časem jsem ho počeštil, ale úplně dokonalé to bohužel není (nechce si to nechat vnutit "správný" formát zobrazení). Podobně existuje i plugin na úkoly (i do něj jsem doplnil češtinu), ale ten při mém posledním zkoušení nějak blbnul. Možná už je opraven, nevím.
Zrovna webmail by šel realizovat tak, že by serverová strana jen překládala HTTP POST/GET požadavky na IMAP příkazy a veškerá implementace a zátěž by byla na klientovi v JS.
Ano, je to prasárna a zbytečnost, ale když už někdo nemůže používat normální protokoly a je omezený jen na HTTP, tak tohle může být cesta. Na serveru si stačí držet vazbu mezi HTTP session ID a TCP spojením a přeposílat příkazy a odpovědi.
tak v tom případě i Nový Hlodač
Hřebík do rakve tomu ale dal google s geniální myšlenkou třídit poštu na Promo akce/sociální sítě/Fóra, kde mi sveřepě posílá mailing list do promo akcíTodle jsem si hned vypnul smazanim vsech tridicich kategorii
Občas používám gtalk, ale po příchodu hangoutů to prý neumí kecat do jiných sítí (ale někde jsem četl, že to není absolutní - má s tím někdo zkušenosti ?).Známé v doméně @gmail.com ve svém rosteru (prosody provozovaný na vlastním HW) stále ještě jako aktivní vidím, stejně tak se mi tam objevuje i můj testovací účet na GMailu, když se přihlásím přes webové rozhraní. Takže úplné odříznutí se nekoná. Někde jsem četl, že to zatím deaktivovali jen pro nově zřízené účty. Otázka je, jak dlouho to takhle vydrží, než to zaříznou úplně...
Kazdopadne - afera Snowden me az tak nevadi, kdyz moje data budou chtit, tak si je vezmou, at budou kdekolivNo, tady jde spíš o to, že si je berou aniž by o ně nějak extra NSA stála, dělaj to prostě proto, že to jde, preventivně..
Jo a až chlapci u dveří zazvoní, můžu skočit k RS-pro, vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??) a doufat, že jim vyražení dveří bude trvat dostatečně dlouho na to, aby nešel udělat cold bootNa disky jsem navrhoval termit, ale na SD kartu by možná stačili i klěště na štípání lístků (nebo něco podobného), jen je třeba jednou karty prvně rozpitvat a kouknou se, kde se přesně nachácí FLASH paměť. A mám pocit, že skartovačky, co umí zdrtit i CD a platební karty. by měly zvládnou i SD karty.
vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??)Mikrovlnka?
Proč jí ničit a přijít o data? Můžeš mít vycvičeného poštovního holuba, který ji odnese na předem určené místo.
Jo a až chlapci u dveří zazvoní, můžu skočit k RS-pro, vytrhnout systémovou SD kartu, tu zničit (nějaké tipy na spolehlivé zničení SD karty ??) a doufat, že jim vyražení dveří bude trvat dostatečně dlouho na to, aby nešel udělat cold bootJo, to by bylo pěkné, kdyby "chlapci" běžně nezvonili v půl šesté ráno, pak ti vyrazilí dveře, do bytu hodí zásahové výbušky a až se z toho dezorientovaně pobleješ, tak ti nacvaknou želízka. Nějaké vytahování a ničení SD karty bude mít v tu chvíli imho docela nízkou prioritu. Jediné co člověku dodá trochu oprávněný pocit jistoty je imho silné šifrování. Má to ovšem ten předpoklad, že stihneš smazat obsah RAM, než se k tomu dostanou (dá se řešit automaticky). Taky to předpokládá, že nepoužijí násilí, aby z tebe heslo prostě nevymlátili (dá se řešit smazáním klíčů, které si luks ukládá na začátek disku, viz 5.4).![]()
násilí, aby z tebe heslo prostě nevymlátiliJakože by tě mlátili a řvali na tebe, ať jim ho nedáváš? :)
Nehledě na to, že pokud dostanou povolení k prohlídce, tak už na tebe stejně něco musí mít a to co by vybrali z disku, by byl jenom bonus.Jo, třeba podezření, že tiskneš samolepky, které neodrážejí oficiální konsensus nahlížející na stav světa, nebo nějakou jinou absurdní kravinu.
Nehledě na to, že pokud dostanou povolení k prohlídce, tak už na tebe stejně něco musí mít a to co by vybrali z disku, by byl jenom bonus. Preventivní zásahy policie u nás rozhodně neprojdou.Chtěl bych být tak naivní.
Tiskni
Sdílej: