Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
To není pěkně zformulováno.
Souhlasím s obsahem, respektive, souhlasím s tím, co se autor dopisu snaží prosadit. Ale formulace stojí, s prominutím, za hovno. Ten prostřední odstavec je zoufalý - "mělo by to negativní dopady; výrazné zhoršení; razantní zpomalení; vyšší náklady; snížení produktivity; blablabla". To je čistě demagogická argumentace bez jediného zdůvodnění, nikde tam není řečeno proč, co je příčina, co je důsledek. Celý ten odstavec (obsahově velmi pěkně) jenom říká, že něco je blbost, ale není tam ani čtvrt slova o tom, proč je to blbost. To je prostě demagogie.
Sorry, s takovým dopisem nemůžu souhlasit. Souhlasím s jeho "myšlenkou", ale nesouhlasím s "provedením". Podle mě to působí pouze dojmem dalšího výkřiku nějakého hysterického zeleného nebo jiného fanatika - zabij bobra, zachráníš strom.
Tohle není styl argumentace, za který bych byl ochoten se postavit.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Prvý krát som im písal už začiatkom marca. A vtedy som dostal len neurčitú odpoveď od Moniky Beňovej. Vtedy som ich mailové adresy bral z tejto stránky - a tam ju má uvedenú len polovicka z nich. Ale minulý týžden som si povedal, že čas, kedy ich hlas naozaj nieco zaváži, sa blíži a opýtal som sa p. Lubora Illeka zo Slovenskej Informacnej Spoločnosti (, ktora bojuje na tomto poli už dlho) ako sa veci majú. Ten odpovedal, že Ústav Priemyselného Vlastníctva (, co je štátny orgán, do ktorého kompetencií táto oblasť spadá) prijal 90% požiadaviek SISp a stavia sa "proti". Každopádne, ale SISp odporúča všetkým, ktorým na zákaze patentov záleží, kontaktovať europoslancov aj individuálne.
Ja sám som tak urobil v sobotu. Podarilo sa mi nájst stránku, podľa ktorej mailová adresa každého z nich je prvé písmeno krstného mena plus priezvisko v doméne @europarl.eu.int. Poslal som 14 mailov a zatiaľ som nedostal žiadnu odpoveď. Ale vtedy v marci to trvalo 12 dní, než som dostal odpoveď od p. Beňovej. Tak hádam to k niečomu bolo. Napíšte aj vy.
europarl.eu.int
má každý poslanec EP (a uživatelské jméno je první písmeno z křestního jména + celé příjmení).
Tiskni
Sdílej: