abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:22 | Bezpečnostní upozornění

    Rozšíření webového prohlížeče Urban VPN Proxy a další rozšíření od stejného vydavatele (např. 1ClickVPN Proxy, Urban Browser Guard či Urban Ad Blocker) od července 2025 skrytě zachytávají a odesílají celé konverzace uživatelů s AI nástroji (včetně ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot aj.), a to nezávisle na tom, zda je VPN aktivní. Sběr probíhá bez možnosti jej uživatelsky vypnout a zahrnuje plný obsah dotazů a odpovědí, metadata relací i

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 05:22 | Zajímavý software

    QStudio, tj. nástroj pro práci s SQL podporující více než 30 databází (MySQL, PostgreSQL, DuckDB, QuestDB, kdb+, …), se stal s vydáním verze 5.0 open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 259 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | Zajímavý článek

    Cloudflare Radar poskytuje aktuální informace o globálním internetovém provozu, útocích nebo trendech. Publikován byl celkový přehled za rok 2025. Globální internetový provoz vzrostl v roce 2025 o 19 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (0%)
     (40%)
     (20%)
     (40%)
    Celkem 5 hlasů
     Komentářů: 7, poslední dnes 11:06
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    12.9.2005 08:06 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše SMTP jinde, než na 25
    SMTP provoz na jiných portech než 25 bude nejspíš nula celá nula nic, protože není způsob, jak obecně někomu sdělit, že zrovna můj mail server běží na jiném portu. Může to být dohoda mezi dvěma subjekty – ale proč by to dělali? Pokud z důvodu utajení, použijí stejně něco jiného, než klasický e-mail.

    Už teď na e-mail chodí spusta spamu, zároveň se posílají různé servisní zprávy – počítám s tím, že pokud by podobný zákon vstoupil v platnost a platil na všechny provozovatele SMTP serverů, tento provoz se zněkolikanásobí (minimálně u mne v logu :-)
    12.9.2005 09:23 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše hmm..
    Zdravim

    Pripadam si jak v bananistanu, to je strasny. Nejenze se snazej bojovat proti organizovanemu zlocinu a terorismu (to je samozrejme spravne) metodou omezovaniu osobni svobody (s tim samozrejme zasadne nesouhlasim), navic k tomu chtej pouzit absolutne neucinne, drahe, nesmyslne nebo vsechno dohromady reseni.

    Jeste ze mame czfree, to neni zadny "oficialni" ISP, zadna firma, nic takoveho, tam si muzeme komunikovat jak chceme a cim chceme. I kdyz sifrovani je sifrovani...

    Viz znamy citat (lehce upraveny, neznam ho presne)

    Kdo vymeni svobodu za vlastni bezpecnost, nezaslouzi si ani jedno.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.9.2005 17:19 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hmm..
    Ten kdo tohle navrhl, bude nějaký tupec, co ví akorát "kde se to zapíná" a že pod Startem se to dá zase vypnout. Dal svoje nápady za úkol sepsat nějakému odborníkovi, co tomu trochu víc rozumí, a tak vylezlo tohle.
    msk avatar 12.9.2005 11:19 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše f.off anyone
    rm -rf /var/log
    echo > ~/bash_history

    fuck off anyone (v pripade priblblych otazok zo strany uradov odisiel disk, chyba v software, zle pocasie, prelet meteoritov, vyberte si)

    Kazdopadne je to nehorazna drzost a nevidim dovod, preco by to niekto mal archivovat na svoje naklady. Osobne ani neverim tomu, ze by to bolo aplikovatelne na vacsom uzemi EU, pretoze by to prinajmensom porusovalo niektore body Ustav clenskych statov a pripadne Listinu zakladnych ludskych prav a slobod.

    A ak aj, jedine v obmedzenej miere, mozno u ISP by toto bola povinnost (nejaka podmienka pri zakladani spolocnosti), mna ako sukromnu osobu nikto nemoze navigovat, co ako a kedy mam archivovat.
    toz nazor
    12.9.2005 11:26 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: f.off anyone
    ... pretoze by to prinajmensom porusovalo niektore body Ustav clenskych statov a pripadne Listinu zakladnych ludskych prav a slobod.
    a to někoho zajímá?

    :-(
    12.9.2005 11:41 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: f.off anyone
    echo > ~/bash_history

    I když pominu, že vám tam chybí tečka, stejně to nefunguje, jak si představujete. Zkuste raději 'history -c'. Nemluvě o tom, že když si smažete /var/log, mnozí démoni odmítnou vůbec naběhnout…

    12.9.2005 23:46 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Sifrovat?
    d8215250dbe9fe35a05ee1a52e4b1a060451fb36

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.