Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Znam nekolik lokalnich provideru/poskytovatelu webhostingu typu prvni-dira-za-prahou.net a tem se o zalohach nebo nedejboze archivaci hostovanych dat na pasky muze jen zdat.Ano, takoví jsou. Většinou jsou výrazně levnější než ti, kdo data zálohují/archivují. Pokud člověk ví, jak se věci u konkrétní firmy mají, může se podle toho rozhodnout.
Mimochodem, vite jaka je rychlost prenosu dat z pasky pri obnove zalohy ?Samozřejmě. Záleží na typu, ale řádově jsou to jednotky MB/s.
být 2-3 dny bez pošty je pro firmu dost tragická věc.Tak o tom náhodou taky trochu něco vím. Roznodli jsme se změnit technického správce domény. Původní "poskytovatel internetových služeb" se o tom nějak dozvěděl a smazal nám DNSka a MX záznam. Takže jsme přestali existovat... I když bylo vše zaplacené. Dalo mi docela dost práce to nějak dát do pořádku. Až to budu mít za sebou, možná napíšu víc. Takže - nejen velké firmy, ale i menší... Každopádně souhlasím s tím, že být bez mailů je docela problém...
Původní "poskytovatel internetových služeb" se o tom nějak dozvěděl a smazal nám DNSka a MX záznam.Tohle je sviňárna první třídy, která se mezi slušnými lidmi nedělá. I kdyby utíkali ke konkurenci. Jinak změna registrátora domény je dnes naštěstí věcí několika minut, v DNS se to promítne za několik hodin (i když samozřejmě některé cache mohou staré informace udržovat déle). Takže pokud někdo takový podraz udělá, nejlepší je rychle zaběhnout k notáři, nechat si potvrdit aktuální stav (= smazané záznamy) a hned potom změnit registrátora. A další (právní) postup je snad jasný...
zotaveni z fatalniho problemu trvalo dva dny, notabene pres vikendpondeli, utery a stredu bych do vikendu nepocital
Tiskni
Sdílej: