Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
Jeden z našich největších poskytovatelů hostingových služeb měl problémy. Velké problémy. V noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.2006 došlo k havárii na jejich poštovním serveru a plný provoz byl obnoven až dnes. A bohužel to nebyl první problém.
Mám ve správě naštěstí pouze jedinou doménu využívající služeb Active 24 (která se navíc k této společnosti dostala s jejich převzetím Hyperlinku). Přesněji řečeno, měl jsem, protože s jejich službami jsem skoncoval. Stejně jsem to měl v plánu, těmito událostmi se to jen urychlilo o pár měsíců.
Jakýmsi předvojem, signalizujícím, že asi není všechno v pořádku, byla událost stará přibližně týden. Poštovní server Active 24 se dostal na blacklist Spamcop.net. Důvod přítomnosti mi bohužel není znám, následky však ano. Servery, využívající tento blacklist (z velkých poskytovatelů např. ZONER), poštu posílanou přes SMTP firmy Active 24 odmítaly přijmout.
Opravdové potíže však přišly až v sobotu ráno. Pošta prostě nejela. Později se na webu firmy objevila omluva, pošta však nefungovala ještě včera večer (a podle článku na Britských listech až do dneška). Již teď je jasné, že nějaké "pozdní následky" budou - minimálně v podobě ztráty nastavených hesel.
Problémy tohoto druhu se mohou stát. Důvod proč o tom píšu, je ten, že ani velkým a renomovaným společnostem se nevyhýbají. Záleží samozřejmě na tom, jak rychle a jak kvalitně je poskytovatel služeb schopen reagovat. A doba 2-3 dny je skutečně dlouhá. Proto každému vřele doporučuji, aby při volbě poskytovatele (nejen) e-mailových služeb brali v úvahu všechny okolnosti. Často může lépe vyhovět lokální firma, kdy jim všechny problémy můžete ještě zatepla pořádně otřískat o hlavu.
UPDATE 17.4.2006: Komentáře k problémům Active 24 si můžete přečíst na Hostovinkách.
Tiskni
Sdílej:
Znam nekolik lokalnich provideru/poskytovatelu webhostingu typu prvni-dira-za-prahou.net a tem se o zalohach nebo nedejboze archivaci hostovanych dat na pasky muze jen zdat.Ano, takoví jsou. Většinou jsou výrazně levnější než ti, kdo data zálohují/archivují. Pokud člověk ví, jak se věci u konkrétní firmy mají, může se podle toho rozhodnout.
Mimochodem, vite jaka je rychlost prenosu dat z pasky pri obnove zalohy ?Samozřejmě. Záleží na typu, ale řádově jsou to jednotky MB/s.
být 2-3 dny bez pošty je pro firmu dost tragická věc.Tak o tom náhodou taky trochu něco vím. Roznodli jsme se změnit technického správce domény. Původní "poskytovatel internetových služeb" se o tom nějak dozvěděl a smazal nám DNSka a MX záznam. Takže jsme přestali existovat... I když bylo vše zaplacené. Dalo mi docela dost práce to nějak dát do pořádku. Až to budu mít za sebou, možná napíšu víc. Takže - nejen velké firmy, ale i menší... Každopádně souhlasím s tím, že být bez mailů je docela problém...
Původní "poskytovatel internetových služeb" se o tom nějak dozvěděl a smazal nám DNSka a MX záznam.Tohle je sviňárna první třídy, která se mezi slušnými lidmi nedělá. I kdyby utíkali ke konkurenci. Jinak změna registrátora domény je dnes naštěstí věcí několika minut, v DNS se to promítne za několik hodin (i když samozřejmě některé cache mohou staré informace udržovat déle). Takže pokud někdo takový podraz udělá, nejlepší je rychle zaběhnout k notáři, nechat si potvrdit aktuální stav (= smazané záznamy) a hned potom změnit registrátora. A další (právní) postup je snad jasný...
zotaveni z fatalniho problemu trvalo dva dny, notabene pres vikendpondeli, utery a stredu bych do vikendu nepocital