Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
PHP umřelo.Zatím lze (k velké nelibosti pythonistů a perlátorů) konstatovat, že tomu tak naštěstí není
a co sa tyka inych veci, tak napr. zvrhly napad mat pole a asociativne pole ako jeden datovy typ, to fakt mohli vymysliet len v php. pokracovat by sa dalo, no vacsina veci, co mi vadi sa riesi, mozno v takej verzii 7.0 to uz bude aj pre mna pouzitelny jazyk.
Kdysi jsem mel gold certifikat na php od brainbench, pak jsem se zacal venovat spis administraci nez programovani a postupne jsem prosel pres perl a python k jave (a nyni jsem cerstvy SCJP :)). Kazdy z tech jazyku ma neco do sebe - perl je na kratke programky pro zpracovani textu, python je takovy univerzalni na male a stredni programy a java na ty velke (jde o muj osobni nazor a zkusenosti - ostatni si muzou myslet neco jineho).
PHP melo svuj smysl v davnych dobach kdy nic jineho nebylo (nekdy okolo verzi 3 a 4), potom se objevily perl, python, java a dalsi a php z kazdeho z nich neco prevzalo takze ted vypada akorat jako neuveritelny chaos, casy kdy bylo jednoduche jsou davno pryc. Uznavam argument ze nejaka verze php je snad na kazdem hostingu, ale to nic nevypovida o kvalite. Troufam si tvrdit ze s pythonem nebo perlem a nejakym lepsim frameworkem se programuje mnohem lepe a rychleji (to koneckoncu plati i o jave, ale tam se rychlost projevi az s velikosti).
PHP melo svuj smysl v davnych dobach kdy nic jineho nebylo (nekdy okolo verzi 3 a 4), potom se objevily perl, python, java a dalsiTo měl být vtip nebo sem vás jen špatně pochopil? PHP je mnohem mladší jazyk než všechny ty co jste uvedl. Původně to byla dokonce jen sada skriptů v Perlu, později se přepsala do C a velký boom pokud vím slavilo až s verzí PHP 3. Jediné co je pravda je, že objektovost do něj byla "napasována" až dodatečně (dost se inspirovali řekl bych právě u Javy) a je to na tom znát. Prosím vás co to bylo za certifikát co jste to dostal?
komentuj len jazyky a problemy, ktore poznas. skus si zagooglit Catalyst
<?php # print $var;?><html_tag><?php ?>
Přesně. Učil jsem se programovat, když vyšlo PHP4. Bylo to super. Během 2 let jsem se o tom jazyku dozvěděl hodně věcí a naučil se OOP co tam bylo. Pak jsem šel chvíly dělat na jiných projektech v C++. Pro PHPkaře to je hroznej opruz:) Pak přišlo PHP5. Byl jsem nadšen, odhodil jsem PHP4 a začal jako jeden z prvních používat pětku už od beta verzí. Pak jsem přešel na Linux a našel Pythona ve svý distribuci. Název mě zaujal a jazyk ještě víc. Už ani v tom PHP se mi nechce nic dělat:)
Problém s přechodem z PHP4 na 5 jsou hostingy a nechuť PHP programátorů (vidím to hlavně u nich) učit se něco novýho. Do školy chodim s borcem co prohlásil, že OOP neumí, nebude se ho učit, a že je na ho*no. A tenhle týpek psal učební scripta pro naši školu o PHP:) Se pak nemůžem divit, že PHP upadá, když nikdo nechce používat nový verze a lidi se nechtějí učit nové věci.
Tiskni
Sdílej: