Vývojáři open source operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, se na síti 𝕏 pochlubili, že ReactOS zvládne počítačovou hru Half-Life.
Byla vydána nová verze 4.8 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Apple container dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o open source nástroj pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS postavený nad containerization. Napsaný je v programovacím jazyce Swift a optimalizovaný pro Apple silicon.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-06 aneb Eclipse 4.40. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.
Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.
Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.
Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.
(fuck acer
)
Chtel jsem zablokovat prichod obchodinich zdeleni na jednom cislu. Volal jsem ze sveho mobilu, v nabidce kterou mi to cetlo jsem si zvolil ze budu chtit udelat zmeny na jinem cisle nez z kterho volam, zrusit obchodni zdeleni, pip pip, sms, vypnuli to na mem telefonu. Zkusil jsem to asi 10x a nepodarilo se mi proklikat na ziveho cloveka. Zavolal jsem na mistni prodejnu eurotelu (kolin) a tam mi nadiktovali cestu jak se proklikam na ziveho cloveka. Zkousim. Koncim hodne brzo, kdyz jsem mel zmacknout 7 a pak zase 7, bohuzel volba 7 tam v te dobe vubec nebyla. Volal jsem zpatky, ale maji asi ty navody na starou podobu, takze jsem se proste s operatorem nespojil.
Hm, to jsem už zažil taky, že cesta k cíli byla tuze strnitá, tak jsem byl drzej a našel první volbu k neplechové hubě a pak si ji pamatoval, snad to bylo u oskara. Tj. maj v tom chaos? Zákazník jsem já a mám přání, tak jim v tom budu dělat chaos taky. Budu chtít obsloužení tam, kde čekaj něco jiného.
A jak je to ve Stopaři? Galaktická encyklopedie definuje robota jako mechanické zařízení, které má vykonávat práci za člověka. Reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation definuje robota jako vašeho plastikového kámoše, s nímž je radost pobývat. Stopařův průvodce po Galaxii definuje reklamní oddělení společnosti Sirius Cybernetics Corporation jako bandu nemyslících pitomců,co půjdou první ke zdi, až nastane revoluce, a v poznámce dodává, že vydavatelé hledají zájemce o místo dopisovatele v oboru robotiky.
Ať nekecam, stránky jsou docela pěkný. Ten muj příklad je na hlasový samoobsluhy. A tam zas o lepšim řešení nevim. Akorát že mi tam občas chybí nějaká volba. Stejně jako že cítim tlak společnosti na prosazení její volby.
Koukam ze Kyslik jim rika vicero lidi![]()
Já jim tak říkám také. Je to pro mě přijatelný, originální, český název.
Na druhou stranu mi to nedá a nemůžu nezkritizovat tak blbý název operátora. Když jsem potkal ve městě novou telefonní budku, tak jsem si v první chvíli opravdu myslel, že si tam můžu nechat dofoukat gumy.
Nejen že jsou ty stránky nepoužitelný, ony navíc ani pořádně nefungují. Službu CLIK si přes ně prostě neobjednáte, ani kdyby jste se na hlavu stavěli. Bližší popis služeb také háže erorr 404.
Tiskni
Sdílej: