Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Již nějakou dobu přemýšlím jak vyrobit pěkný ráměček kolem fotky z digitálu.
v Kubuntu 5.10 sem měl dlouho problém jak donutit můj nb aby vydal nějakej rozumnej zvuk. ALSA se tvářila že funguje, ale bylo stále ticho. Dnes sem nad tím seděl skoro celý odpoledne, ale nakonec osvícení přišlo.
Včera jsem se poukoušel programovat takovou jednodouchou aplikaci s vlákny ve Visual Studiu v c++.
Sestřina kamarádka chtěla naistalovat Word a Excel. Pozvala si mě na to a já jí navrh instalaci Oo.org 1.1.5.
Někdy v roce 2001 vyšlo v časopise LiveCD Suse linuxu. Vyzkoušel sem a moc mě nezaujalo. Pak sem se dostal k nějakýmu Mandrake linuxu verze tuším 8.1. To už bylo lepší. Buhužel KDE na 64MB RAM bylo dost pomalý.
Pokračování příště.