Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Po delší době se Suse linuxem jsem se rozhodl zménit OS.
Do teď jsem používal především distribuce založené na balíčcích RPM. To mi příliš nevyhovovalo a proto přišla změna. Dnes jsem vyzkoušel nainstalovat Kubuntu 5.04.
Systém ještě voní novotou. Uvidím jak se mi bude zamlouvat a třeba se o to i zde podělím.
Tiskni
Sdílej:
Takovou hruzu ala linux nepamatuju, kdy po silenem startu nabehlo cosi nepouzitelneho.To myslíš jako Gnome? Co se ti na něm nelíbí? Raději KDE? A co je vlastně na tom startu šíleného, vzhledem k tomu, že LiveCD používá AFAIK nástroje z tvého oblíbeného Knoppixu? Nelíbila se ti grafická nabídka GRUBu?
Doufam, ze KUbuntu spravuje nekdo s mozkem a vi co je live distro a jak ho udelat.Hlavně že ty to víš. O tom live distru viz níže.
Mimochodem: Co je spatneho na Knoppixu? Resp. je aspon neco, v cem neni Ubuntu/KUbuntu podstatne horsi, ci jen napodobujici? p.s. sorry za kritiku, ale Ubuntu je hnus po kazde strance!Tak to bys měl asi kritizovat autory Ubuntu, tady pláčeš na špatném hrobě. Možná by sis měl nejdřív přečíst něco o tomto projektu a možná bys zjistil, jaký je podstatný rozdíl oproti Knoppixu. Zjistil bys, že zaměřením K/Ubuntu není LiveCD... Ubuntu LiveCD nemá být napěchované CD/DVD pro každou situaci, ale ukázka čistého systému, nově i instalátor.