Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.
Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
A protože to na holky víc působí.No jistě. A na top management rovněž
každý by měl mluvit, tak jak mu huba narostlaMluvit ano, psát ne. Mluvím, jak mi huba narostla (a dost nerad bych vyřčené viděl na papíře), ale píšu něco zcela jiného. Tak tomu jest.
Minimálně reklama od čech pro čechy by mohla být česky...Jasně! Simply clever!
pridal bych nejaky ten lakavy "adult obsah" drazdive prosvitajici pres to pozadi evokujici cervenou lucernuObávám se, že s tímhle by mě z abíčka vypráskali
Obávám se, že s tímhle by mě z abíčka vypráskaliZe by byli linuxaci puritani? To snad ne... i kdyz zdejsi zaplava krestanstvi v posledni dobe by na to skoro ukazovala
Co se propagace Linuxu tyce, spis bych sazel na to porno. Kdyz si clovek uvedomi, kde jsou nejvetsi zaplavy viru, trojanu a dialeru a kde lezi nejsilnejsi stranka Linuxu... strategicke spojenectvi Linuxu a porna se zda byt skoro nezbytne.To nepochybně
O puritánství nejde. Jde spíš o to, že by se to nemuselo líbit některým inzerentům, kteří tu mají reklamu (a kteří by si to třeba příště rozmysleli). Přece jen, jde nezřídka o americké firmyS tím bych si hlavu nedělal. Reklamy zařizuje reklamní agentura, která je česká, takže se rozhoduje podle českých podmínek. Ale především silně pochybuji, že by si dávali tu práci a zkoumali každý blog, který tu vyjde. A i kdyby, tak jsem si jist, že jim jde hlavně o návštěvnost. A co jiného přitáhne pozornost více než nahotinky. Naopak by ti ještě měli poděkovat, kdybys jim pomohl protlačit nahotinky na linuxový portál a přitom to bylo on-topic :-).
patřím k těm skalnějším katolíkům am můžu říct, že mě propagace ve směru na porno nějak nepobuřujeGood for you! Ne vazne... to byl jen vtip. Nechtel jsem se s temi "puritany" zadneho krestana dotknout. Co vy vite... mozna to jen me poranene ego chtelo krestanum "nandat" za to trpke zklamani jak ondynoj jedna bozsky (nebo dabelsky?) sexy krestanka odmrstila me nemravne navrhy
Tiskni
Sdílej: