O víkendu probíhá konference OpenAlt 2025. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
Josef Průša představil novou velkoformátovou uzavřenou CoreXY 3D tiskárnu Prusa CORE One L a nový open source standard chytrých cívek OpenPrintTag i s novou přepracovanou špulkou.
Na GOG.com běží Autumn Sale. Při té příležitosti je zdarma hororová počítačová hra STASIS (ProtonDB: Platinum).
Ubuntu 25.10 má nově balíčky sestavené také pro úroveň mikroarchitektury x86-64-v3 (amd64v3).
Byla vydána verze 1.91.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou veřejnou soutěž v programu TWIST, který podporuje výzkum, vývoj a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty či inovaci podnikových procesů. Návrhy projektů lze podávat od 31. října do 17. prosince 2025. Celková alokace výzvy činí 800 milionů korun.
Google v srpnu oznámil, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Iniciativa Keep Android Open se to snaží zvrátit. Podepsat lze otevřený dopis adresovaný Googlu nebo petici na Change.org.
Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Spameři mohou být v tomto státě zcela klidní. Od té doby, co se jim vyšlo vstříc ze strany našich zákonodarců už stačí, když spam splní znaky "nevyžádaného obchodní sdělení" a můžete si stěžovat max. na lampárně - je to totiž legální.Mýlíte se - podívejte se na § 7. Stejný názor jako já má také ÚOOÚ, který Štěpánku Kurkovou pokutoval za spamování v době účinnosti dnešní podoby zákona.
Klidně bonzujte na Úřady, vrátí se Vám pouze vysvětlení, že to není spam, ale nevyžádané obchodní sdělení, což je ok. A nazdar.Opět to není pravda. Všechna udání (celkem asi 3, z toho 2 na ŠK), která jsem na úřad poslal, skončila potrestáním spammerů. Psal jsem o tom v odkazovaném článku (včetně citace sdělení úřadu).
Myslím, že pak už by moc českého spamu nechodilo
, a co ten chudák poštovní doručovatel?
Mám ty "svaly" na úplně špatných místech.
Tiskni
Sdílej: