Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Pokud chceme speciální fce, nejni problém a dopíšou nám je
No vidiš, a pokud mi potřebujeme speciální funkce, napíšeme si je v SAPu sami Každopádně jsem tu poznámku ani nemyslel vážně, SAP mám prostě hodně rád, tak hlášky o něm cpu kde to jde
Dovolím si pár poznámek,
Helios Red nebude pod linuxem běhat úplně ideálně, nastavit správné fonty bude asi to nejsložitější. Bohužel hodně záleží na používané distribuci a u většiny je potřeba si dost pohrát s fonty tak aby aplikace vypadala všude česky. Jak bylo řečeno s tiskovými výstupy je také problém pokud nemáte ve wine insalovaný office tak skutečně export do xls a word nefunguje. Ovšem u instalaci na Vistách jsem na zde úváděný problém nenarazil. Program se musí instalovat s právy správce, a na spuštění Heliosu je třeba mít plné práva na adresář který se instalací vytvořil (v případě práce v síti je umístěn někde na serveru nejlépe na sambě).
Podle mého názoru nevadí, že Helios Red nefunguje pod Linuxem. Nepředpokládám, že typický uživatel Helios Redu bude mít jako svůj operační systém Linux. Helios Red většinou běhá na samostatných počítačích, hodně často na sítích typu peer-to-peer a méně často na "opravdových" počítačových sítích. Možná bych měl kritérium možnosti spustit účetní a ekonomický program i na Linuxu přidat do návodu Jak si vybrat účetní program: http://www.herinek.cz/inpage/helios-red-jak-vybirat-ucetni-program/
Tiskni
Sdílej: