V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Pokud chceme speciální fce, nejni problém a dopíšou nám je
No vidiš, a pokud mi potřebujeme speciální funkce, napíšeme si je v SAPu sami Každopádně jsem tu poznámku ani nemyslel vážně, SAP mám prostě hodně rád, tak hlášky o něm cpu kde to jde
Dovolím si pár poznámek,
Helios Red nebude pod linuxem běhat úplně ideálně, nastavit správné fonty bude asi to nejsložitější. Bohužel hodně záleží na používané distribuci a u většiny je potřeba si dost pohrát s fonty tak aby aplikace vypadala všude česky. Jak bylo řečeno s tiskovými výstupy je také problém pokud nemáte ve wine insalovaný office tak skutečně export do xls a word nefunguje. Ovšem u instalaci na Vistách jsem na zde úváděný problém nenarazil. Program se musí instalovat s právy správce, a na spuštění Heliosu je třeba mít plné práva na adresář který se instalací vytvořil (v případě práce v síti je umístěn někde na serveru nejlépe na sambě).
Podle mého názoru nevadí, že Helios Red nefunguje pod Linuxem. Nepředpokládám, že typický uživatel Helios Redu bude mít jako svůj operační systém Linux. Helios Red většinou běhá na samostatných počítačích, hodně často na sítích typu peer-to-peer a méně často na "opravdových" počítačových sítích. Možná bych měl kritérium možnosti spustit účetní a ekonomický program i na Linuxu přidat do návodu Jak si vybrat účetní program: http://www.herinek.cz/inpage/helios-red-jak-vybirat-ucetni-program/
Tiskni
Sdílej: