Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Nejhorší je, že některé webhostingové společnosti to tiše tolerují, hlavně když jim zákazník platí (raději nebudu jmenovat).Takže se pak mohou snadno dostat na blacklisty a nechodí od nich zprávy (jiných zákazníků) tam, kde se tyto blacklisty používají k přímému blokování.
Stejně tak využití blacklistů jako spamcop a jiné.Je ale lepší jen přidělovat trestné body, ne přímo blokovat. Na takový blacklist se totiž klidně dostane například Seznam a pak by přestaly chodit zprávy od téměř půlky uživatelů českého Internetu.
Ahoj,
jak se máš? Tak už jsem myslela že k moři letos nepojedu, ale za 1 990,- Kč to už zvládnu
, protože jsem našla snad ty nejlevnější letenky. hrozně se těším, mrkni na to: http://nizkecenyletenek.shorturl.cz
petra.havlickova@o2vyhledavani.cz
, předmět: Ahoj
Ahoj,
tady si můžeš založit Facebook e-shop o kterém jsem ti říkala, oslovíš chytře až 3 000 000 Čechů !
Je to hotové za 5 minut a můžeš prodávat, super věc: http://www.facebook-obchod.cz
A pokud nemáš e-shop, tak dělají i Facebook stránky: http://www.facebook-stranka.cz
Toto obchodní sdělení Vám bylo zasláno na základě Vámi vyplněného formuláře - Pokud si nepřejete získávat naše informační zprávy, prosím, klikněte ZDE.
lenulinka468@o2vyhledavani.cz
, předmět: Čauky 
Tiskni
Sdílej: