Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Montuju ted malinko lepsi pocitac a narazil jsem na to, ze vyrobci hw maji takovy nepekny zlozvyk -- neuvadat presne informace a nazyvat dve veci stejnymi jmeny. Pravda, ruze, ac zvana jinak vonela by stejne -- potazmo ATX zdroj ac zvan jinak napaji stejne.
Prvni co me docela dostalo jsou standardy pro napajeni (ATX). Odjakziva jsem si myslel, ze standardy jsou tu od toho, aby byly jednotne. Jeden kvalitni standard, idealni situace. Dva, to je horsi, ale da se to prezit. Sest to uz je trochu zvlastni, i presto ze jsou mezi sebou castecne slucitelne. Vetsina zdroju to resi 20+4 a k tomu neco+neco, neco+neco+neco...
Druhe z ceho jsem sel do kolen je oznacovani rozmeru desek. Do ted jsem nenasel rozdil mezi FullATX, Extended ATX a SSI EEB. Nekteri si zvykli oznacovat jako FullATX klasicke ATX desky, jini zase ty s rozmery 12'' x 13'', nekteri davaji rovnitko mezi E-ATX a SSI EEB, jini zase ne a jini si nelamou hlavu, ze jsou nejake varianty a uvadi pouze typ SSI bez dalsiho znaceni.
Uvadim, ze jsem nenasel rozdil, protoze jedine k cemu jsem se do goooglil byla specifikace SSI EEB 3.6 (sice mam desku podle verze 3.0, ale lepsi neco nez nic), nejake specifikace pro FullATX a ExtendedATX snad jako by nebyli.
Jestli je tu nekdo zelezar mohl by me objasnit ty rozdily, popr. odkazat na patricne releventni zdroje, potazmo specifikace?
Tiskni
Sdílej: