Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Nijak se netajím tím, že Opera je můj oblíbený pracovní browser. I když musím přiznat, že poslední dobou ji docela úspěšně nahrazuje Firefox. To však má několik objektivních příčin.
Na druhou stranu mi [Opera] maximálně vyhovuje jako pracovní browser. Je rychlá, vyhovuje mi její GUI a mailový klient a spousta drobností které zpříjemňují a usnadňují práci.
Poslední "novinkou" jsou v Opeře "widgety". Přiznávám, že mě prudí jejich dialog. Hnusný ošklivý obdélníček se třema ikonama volně v prostoru. Raději bych to viděl někde v menu. Ovšem samozřejmě mi to nedalo a některé jsem zkusil.
Docela se mi líbily analogové hodiny. Klasický oběšenec také nevypadal zle, i když designem mi do vzhledu opery poněkud nesedí. Užitečný mi však přišel widget Gunthera Krausse s virtuální klávesnicí pro vybrané skupiny znaků (který oceňuji zvlášť z výše jmenované příčiny). Trochu blbě však na mém desktopu vypadá nazelenalý okraj kolen některých z nich (zřejmě to asi jinde bude stín..), škoda že ho nelze vypnout.
Jo a málem bych zapoměl! Mezi widgety je mimo jiné o sledování webkamerky z Luhačovic! Takže pokud se chcete kouknou do lázní jaký je tam cvrkot, tak neváhejte!
Tiskni
Sdílej: